Home / Sporti / Evra fton Nanin te Juve

Evra fton Nanin te Juve

evra-fton-nanin-te-juve_hdPatrice Evra e ka mbështetur tentativën e Juventusit për transferimin e anësorit të Manchester Unitedit, Nani.

Portugezi pritet të largohet nga Old Trafford, ndërsa një nga klubet me të cilin është lidhur gjatë gjithë verës, është Juventusi.

“Ai është një lojtar i shkëlqyer dhe ishte privilegj për mua që të luaja me Nanin”.

“Nëse Juve interesohet për të, unë vetëm mund të them se Nani është shënjestër e shkëlqyer”, ka deklaruar francezi.

Evra kaloi te Bianconerët në muajin e kaluar, ndërsa sapo është prezantuar me fanellën bardhezi.

Leave a Reply

%d bloggers like this: