Si çdo vit, në kuadër të festivalit të Kanës, është mbajtur mbrëmja am FAR Gala, një ngjarje bamirësie  për ngritjen e fondeve për kërkime kundër AIDS-it. Në këtë ngjarje  marrin pjesë qindra të ftuar.

Karlie Kloss, Lara Stone, Helen Mirren, Irina Shayk apo Doutzen Kroes, të gjitha u shfaqën joshëse dhe elegante gjatë mbrëmjes.