Home / Politika / PS publikon listën me kandidatët për zgjedhjet në 61 Bashkitë

PS publikon listën me kandidatët për zgjedhjet në 61 Bashkitë

Partia Socialiste ka publikuar në orët e vona të ditë së hënë listën e kandidatëve për Kryetar në Partinë Socialiste të bashkive ku ata aderojnë. Bie në sy se në Tiranë nuk do ketë kandidatura,  pasi pritet të funksionojë me kryetar për çdo njësi administrativePër Bashkitë e tjera të vendit kandidatët për kryetar të PS, vijon si më poshtë:

Shkodër

1. Malësi e Madhe
Lulzim Zara
Skënder Hoti
Bashkim Cupaj
  1. Shkodër

Astrit Beci

Rozafa Zmijani

Megi Ajtyresa

  1. Vau i Dejës

Mark Zhuri

Sokol Shkreli

  1. Pukë

Marash Kola

  1. Fushë Arrëz

Paulin Peraj

Kukës

  1. Kukës

Tatjana Kagjli

Ladimir Spahiu

Shemsi Shahu

  1. Has

Adem Lala

  1. Tropojë

Mujo Gostunari

Rexh Byberaj

Lezhë

  1. Lezhë

Ermal Pacaj

Altin Shtjefni

  1. Kurbin

Agron Ivanaj

Anton Brozi

Alfred Prodani

  1. Mirditë

Pjetër Pjetri

Dibër

  1. Dibër

Alma Selami

Agron Cara

Meriz Shehu

  1. Klos

Valbona Kola

Bashkim Dardha

  1. Mat

Agron Malaj

  1. Bulqizë

Lefter Alla

Adhurim Lika

Durrës

  1. Durrës

Natasha Paço

Alban Ramohitoj

Alfred Mullaraj

  1. Kruje

Ilir Loci

  1. Shijak

Tauland Xheraj

Dorina Curri

Tiranë

  1. Tiranë

(Pritet të funksionojë me kryetar për çdo njësi administrative )

  1. Vorë

Gëzim Demiraj

  1. Kamëz

Zjarrm Shehu

Elton Shahini

Ramadan Cani

  1. Kavajë

Aqif Pera

Valbona Mustafa

Tahir Kanapari

  1. Rrogozhinë

Haxhi Memolla

Margarita Dedej

Elbasan

  1. Peqin

Bukurosh Maçi

Mikel Kasa

  1. Elbasan
  2. Ardit Demiri

Blerina Kamani

  1. Librazhd

Sokol Skura

Burbuqe Hysa

  1. Gramsh

Tajar Bici

Klodjan Tase

  1. Belsh

Mariglen Bali

  1. Përrenjas

Nuri Belba

Haxhi Collaku

  1. Cërrik

Gezim Hoxha

Fier

  1. Lushnjë

Lindita Buxheli

Erjon Vodo

Arjan Cakalli

  1. Fier

Ervin Bushi

Andius Olldashi

  1. Mallakaster

Pajtim Ismaili

  1. Divjake

Naumka Aliaj

Ylli Stambolliu

  1. Patos

Kamber Nexhaj

Arben Beta

  1. Roskovec

Maks Goga

Mira Buzi

Berat

  1. Kuçovë

Sybi Shehu

Gramoz Mece

  1. Ura Vajgurore

Eldis Hyka

Arjan Cepele

  1. Berat

Shkëlqim Brisku

Valbona Zylyftari

  1. Poliçan

Astrit Hasa

  1. Skrapar

Fatos Hasanaj

Korce

  1. Pogradec

Bledar Çomo

  1. Maliq

Orlind Demollari

  1. Korçë

Ylli Ndini

Emiljano Muharremi

  1. Devoll

Pellumb Agolli

  1. Kolonjë

Ilirjan Hyseni

  1. Pustec

Jani Ago

Gjirokastër

  1. Tepelenë

Dino Selimi

  1. Këlcyrë

Jonian Harkaj

  1. Përmet

Miranda Habili

Gilberto Jace

  1. Gjirokastër

Jani Duri

Dashi Qeli

Skënder Seferi

  1. Libohovë

Vladimir Hide

Asim Banushi

  1. Dropull

Pandeli Toli

Panajot Lulo

  1. Memaliaj

Mynyr Memushaj

Hysni Cela

Vlorë

  1. Vlorë

Ilir Metaj

Ines Stasa

  1. Selenicë

Ardit Xhafaj

  1. Himarë

Ilir Gjicali

  1. Sarandë

Jonida Abduli

  1. Delvinë

Brunilda Meleqi

  1. Finiq

Ziso Nasho

  1. Konispol

Jetmira Kaso

Edlir Avdiu

Leave a Reply

%d bloggers like this: