Kroaci-Turqi 2-2: Kroacia lëshoi dy pikë nga duart në fund të ndeshjes

Kroacia ka lëshuar dy pikë nga duart në minutën e fundit të ndeshjes ndaj Çekisë, duke barazuar 2:2.

Skuadra e Ante Cacic nuk ka mundur që të marrë më shumë se një pikë ndaj Çekisë në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin ‘Geoffroy-Guichard’, në Saint-Etienne.

Kroatët ishin duke fituar 2:1 deri në minutën e 93’të, kur cekët shënuan nga penalltia për rezultatin përfundimtar 2:2.

Golat për Kroacinë i shënuan Ivan Perisic (37’) dhe Ivan Rakitic (59’), derisa golat për Çekinë i shënuan Milan Skoda (76’) dhe Tomas Necid (90 +7).

Kujtojmë se goli i barazimit erdhi pas ndërprerjes së ndeshje ku tifozët kroat hodhën mjete piroteknike në fushë., çka bëri që ndeshja të ndërpritet për pak minuta.

Pas këtij barazimi, Kroacia ka katër pikë derisa Çekia një. Ndeshja tjetër e Grupit D zhvillohet mes Spanjës e Turqisë që zhvillohet nga ora 21:00.