Home / Sporti / Portugalia në gjysmëfinale, eliminoi Poloninë pas penalltive

Portugalia në gjysmëfinale, eliminoi Poloninë pas penalltive

Portugalia është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian pasi eliminoi ne çerekfinale Poloninë vetëm pas ekzekutimit të penalltive.

Portugalia është gjysmëfinalisti i parë në Euro 2016, pasi eliminoi Poloninë pas ekzekutimit të penalltive, duke fituar me rezultat 5:3.

Robert Lewandowskit dhe Renato Sanches shënuan për rezultatin 1:1 pas 120 minutave lojë.

Portugalia ka arritur në këtë fazë me të gjitha barazime në kohën e rregullt. Në gjysmëfinale, Portugalia pret fituesin e duelit Uellsi – Belgjikë.

Leave a Reply

%d bloggers like this: