Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Amerikanët mbledhin informacione për Ujmanin: Marrëveshjet ekonomike Kosovë-Serbi nuk zëvendësojnë bisedimet politike në Bruksel

Zyrtarë të lartë të administratës amerikane qëndruan për dy ditë në Kosovë, ...

Read More »

Komisioneri Varheyli: Kosova i ka përmbushur kushtet për liberalizim

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, OIiver Varheyli, pas takimit ...

Read More »

Zbardhet biseda me Lajçak, Thaçi: Kosova dhe Serbia duhet ta arrijnë marrëveshjen finale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar sot një bisedë me përfaqësuesin ...

Read More »

Hoti niset për Prishtinë, thotë se Ramën e pret në Prizren për të nisur punë të tjera

Pas mbledhjes së përbashkët ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, ...

Read More »

Maqedonia

Zaev: Zgjidhja e kontesteve me Bullgarinë i takon komisioneve përkatëse

Bullgaria nuk kërkon ndryshimin e Kushtetutës dhe nënshkrimin e një marrëveshje të ...

Read More »

“Kroacia fuqishëm mbështet rrugën evropiane të Maqedonisë së Veriut”

Kryeministri i Republikës së Kroacisë, Andrej Plenkoviç, priti në Banski dvori në ...

Read More »

Shkup: Varhelyi prezanton raport progresin për RMV

Komisioneri i BE për Zgjerimin në Shkup: RMV të vazhdojë me reformat ...

Read More »

Qeveria miratoi pakon e katërt ekonomike, 31 masa në vlerë prej 470 milion euro

470 milion euro përmes 31 masave qeveritare duhet të përfundojnë te qytetarët ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

“Ti je zemra ime“/ Kim Kardashian uron publikisht grimierin shqiptar për ditëlindje

Dje ka festuar ditëlindjen grimieri shqiptar, Mario Dedivanovic, i cili më së ...

Read More »

“The Economist”, Yjet shqiptare po pushtojnë botën

‘The Economist’, një nga revistat më prestigjioze ndërkombëtare, i ka kushtuar një ...

Read More »

Dua ua ka vjedhur zemrën britanikëve, me plot nominime në MVA këtë vit

Dua Lipa, The Weeknd, Michael Kiwanuka dhe Beyoncé kryesojnë nominimet për “Music ...

Read More »

Zbuloni sa hapa duhet të bëni në ditë për shëndet të mirë

Aplikacionet e fundit na mundësojnë që të numërojmë hapat që kryejmë çdo ...

Read More »