Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Austria ngre zërin për Kosovën: Hiqni vizat urgjent, ç`kërkoni më prej tyre

Austria prej kohësh është shfaqur si mbështetëse e fortë e Kosovës, e ...

Read More »

Mustafa: S’ia shoh për të madhe Kurtit deklaratën e sotme, besimtarët e tij të pajtohen me mashtrimin

Ish-kryetari i LDK-së, Isa Mustafa në një përgjigje për Gazetën Express thotë ...

Read More »

Osmani: Diskursi nxitës nga Serbia është burim i destabilizimit në rajon

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e shoqëruar nga ZvKm dhe ...

Read More »

ShBA’ja i kërkon Qeverisë që makineria ushtarake dhuruar FSK-së të mos përdoret nga forcat e tjera pa aprovimin e tyre

Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportohet se i kanë dërguar notë diplomatike ...

Read More »

Maqedonia

Zaev: Propozim-buxheti për vitin 2022 do të intensifikojë realizimin e projekteve infrastrukturore

Rritje ekonomike dhe cilësi më të mirë të jetës së qytetarëve, janë ...

Read More »

Pritshmëritë e Maqedonisë së Veriut nga samiti i BE

Zëvendëskryeministri i RMV-së Nikolla Dimitrov thekson se procesi i zgjerimit në fakt ...

Read More »

Vjen reagimi i parë i liderit të BDI-së Ali Ahmeti

Për zhvillimet e fundit që e kanë kapluar vendin tonë, ku partitë ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Aktorja e njohur turke shpallet gruaja më e bukur në botë për vitin 2021

Sipas një sondazhi të bërë pak ditë më parë në revistën britanike ...

Read More »

Aktori i njohur turk vjen për pushime në Shqipëri, publikon foto

Almeda ka vizituar këtë javë Shqipërinë. Së bashku me bashkëshortin e saj, ...

Read More »

Kështu e uron Rita Ora Bebe Rexhën për ditëlindje

Këngëtarja nga Dibra me famë botërore, Bebe Rexha sot feston ditëlindjen e ...

Read More »

Dua Lipa zbarkon me jaht luksoz në Dhërmi

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa prej disa ditësh së bashku me ...

Read More »