Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Haradinaj zotohet përsëri para amerikanëve se Kosova do ta luftojë ekstremizmin

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur sot në zyrën e tij zëvendësndihmësin e ...

Read More »

Haradinaj e Bërnabiq përplasen në Londër për arrestimin e pesë serbëve

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka akuzuar Kosovën se po vepron gjithnjë ...

Read More »

Trump zgjedh pasuesin e Delawie në Kosovë, Philip Kosnett

Philip Kosnett pritet të emërohet ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ...

Read More »

Serbia ka frikë që Amerika të bëhet pjesë e dialogut, kërkon ndihmë nga Rusia dhe Kina

Kërkesa e Republikës së Kosovës që Shtetet e Bashkuara të Amerikës të ...

Read More »

Maqedonia

Zaev: Biznesmenë pro rus, paguajnë për të penguar anëtarësimin në NATO

Kryeministri Zoran Zaev në një intervistë për “BuzzFeed News” ka deklaruar se ...

Read More »

Sheqerinska nga Brukseli: Maqedonia do të marrë ftesën për në NATO

Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Sheqerinska në Bruksel konfirmoi se Maqedonisë do t’i ...

Read More »

Çavuşoğlu: Turqia mbështetje të plotë për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, tha se vendi i tij ...

Read More »

Sarajevë, Zoran Zaev nderohet me çmimin e personalitetit evropian të vitit

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, i cili gjendet për vizitë ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

Plisse, fundet me pala për këtë pranverë

Nuk ka munguar në garderobën e një femre që prej një kohe ...

Read More »

Magjepsja “pa kufij” e Armanit

“Pa kufij, e pasur, dhe që bazohet në shumë kultura, për të ...

Read More »

roze

Kënga fituese e Eurovizionit, plagjiaturë?

Pop-këngëtarja izraelite Netta Barzilai (25) po përballet me akuzat se kënga e ...

Read More »

Rusia 2018: Ligjvënësja i kërkon qytetareve ruse të mos bëjnë seks me të huajte

Kampionati Botëror Rusia 2018, ka vetëm pak orë para se do të ...

Read More »

Ermal Meta: Jam shumë krenar që jam shqiptar!

Fituesi i “Sanremo”-s dhe përfaqësuesi i Italisë në Eurovision, shqiptari Ermal Meta ...

Read More »

Publikohet kënga e “Rusi 2018”. Era Istrefi, në krah të Will Smith e Nicky Jam

Ashtu siç ishte bërë e ditur, 25 maji ka shënuar edhe zyrtarizimin ...

Read More »