Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Prishtinë: Ambasadat e huaja kërkojnë konfiskimin e pasurisë së paligjshme të zyrtarëve shtetërorë

Me moton “Drejtësia rikthen dinjitetin e viktimave”, sot është shënuar 10 vjetori ...

Read More »

A do jetë pjesë e qeverisë së re? Veton Surroi: Jam në dispozicion për të ndihmuar aty ku nevojitet

Shkrimtari dhe publicisti i njohur shqiptar nga Kosova, Veton Surroi, deklaroi  gjatë ...

Read More »

Del shifra, Albin Kurti thyen rekord, politikani i parë kosovar që merr 185 mijë vota në zgjedhje

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thyer rekord të ...

Read More »

Kosova tërhoqi kërkesën për anëtarësim në INTERPOL

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, njoftoi se ka vendosur të ...

Read More »

Maqedonia

SHBA miraton protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO, ja si votuan senatorët

Senati amerikan ratifikoi sot Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në ...

Read More »

Maqedonia e Veriut mban zgjedhje të parakohshme në 12 prill

Pas takimit që presidenti i Maqedonise së Veriut zhvilloi, ditën e dielë. ...

Read More »

Shkup: Takimi i liderëve, marrëveshje vetëm për zgjedhjet

Përveç datës së zgjedhjeve, liderët politik në takimin me presidentin Stevo Pendarovski, ...

Read More »

Stoltenberg: Procesi i anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut, “në rrugë të duhur”

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë ta ketë garantuar ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Aktori turk: Djali im është gjysmë shqiptar, kjo është edhe toka ime

Aktori i famshëm turk, njëkohësisht dhe bashkëshorti i bukuroshes shqiptare Almeda Abazi, ...

Read More »

Kura me 12 thelpinj hudhra për largimin e peshës së tepërt

Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së ...

Read More »

Deputetët si shimpanze, piktura shitet për 11 milionë euro

Piktura e famshme e Banksy-t që tregon Dhomën e Komunëve të drejtuar ...

Read More »

Pas divorcit, Adele në një romancë me reperin?

Këngëtarja Adele është parë të shoqërohet kaq shumë me reperin Skepta sa ...

Read More »