Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Çka do të ndodhë tash e tutje me dialogun e Kosovës dhe Serbisë

Nga Blerim Shala Ka pasur në këtë historinë mbi 22 vjeçare të ...

Read More »

Hoti i nis takimet në Bruksel, flet për vizat e dialogun me europarlamentarin McAllister

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka nisur takimet në Bruksel, raporton Gazeta ...

Read More »

Bildt: Anulimi i vizitës nga kryeministri Hoti, fundi i takimit të planifikuar në Shtëpinë e Bardhë

Bashkëkryesuesi i Këshillit Evropian për Marrëdhëniet e Jashtme, Carl Bildt, ka reaguar ...

Read More »

Maqedonia

BDI prezanton kandidatin e parë shqiptar për kryeministër të Maqedonisë së Veriut

Në një tubim të mbajtur në Prespë, BDI ka prezantuar Naser Ziberin ...

Read More »

Pendarovski zgjat me 14 ditë gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të COVID-19

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski shpalli një gjendje të re ...

Read More »

Zoran Zaev: Vendi të mbajë zgjedhjet më 14 qershor, duhet të përgatitemi për valën e re të koronavirusit

Kryetari i Lidhjes Social Demokrate në Maqedoninë e Veriut, Zoran Zaev, kërkon ...

Read More »

Maqedonia e Veriut: Rritet numri i rasteve të reja me Covid-19, 36 në 24 orët e fundit

Për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve me Covid 19 ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Arbana Osmani shtatzënë për herë të dytë

Sot, Arbana Osmani dhe partneri i saj, Eduart Grishaj festojnë që të ...

Read More »

Rita Ora i bashkohet nismës së shqiptarëve në luftën kundër koronavirusit

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare Rita Ora është artistja e fundit që ...

Read More »

Modelja super seksi zbulon si i zgjidh konfliktet me bashkëshortin

Emily Ratajkowski e ka shfrytëzuar pandeminë e koronavirusit për të komunikuar me ...

Read More »