Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Vuçiq: Nëse anulohet Samiti i Parisit edhe më keq për Serbinë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka thënë se në rast se anulohet ...

Read More »

Albright rrëfen bisedën me Klinton natën kur nisën bombardimet në Kosovë

Në ceremoninë zyrtare të festimeve në kuadër të 20 vjetorit të ndërhyrjes ...

Read More »

Clinton fjalim emocionues në Kosovë: Pas 20 vitesh ju fituat paqen

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka mbajtur sot fjalimin e tij në ceremoninë ...

Read More »

Dita e lirisë së Kosovës; Clinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë

Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: ...

Read More »

Maqedonia

Përleshjet e 27 prillit,do kërkohet ekstradimi i Nikola Gruevskit

Ministria e Drejtësisë e Maqedonisë Veriore do të kërkojë ekstradim nga Budapesti ...

Read More »

Zaev në Bruksel: Nëse nuk marrim datë për negociatat, rrezikon të bjerë qeveria!

Nëse vendi nuk merr datë për fillimin e negociatave, ekziston rreziku që ...

Read More »

Nga e hëna fillon tenderimi për ndërtimin e centraleve diellorë

Tenderi i parë për dhënien e lokacioneve shtetërore për ndërtimin e fotovoltaikëve ...

Read More »

Pandarovski nënshkruan 21 ligjet e refuzuara nga Ivanov

Presidenti i sapozgjedhur në Maqedoninë e Veriut, Stevo Pendarovski ka nënshkruar dekretet ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

“Vagina ime, zgjedhja ime”, dalin në shitje bluzat e dizajnuara nga Bebe Rexha

Artistja shqiptare me renome botërore, Bebe Rexha, protestoi fuqishëm javë më parë ...

Read More »

E thotë shkenca!/ Ja pse tradhtojmë!

Marrëdhëniet nuk janë gjithnjë të lehta. Ka gjithmonë një mijë gjëra që ...

Read More »

Altea fiton “The Voice Kids 3”. U shpall zëri më i mirë në finalen e madhe të së premtes

Altea, vajza nga Korca është më e votuara e The Voice Kids ...

Read More »

Bebe Rexha: Jam bipolare dhe nuk më vjen turp

Bebe Rexha gjithmonë ka folur hapur për problemet e saj me anktin ...

Read More »