Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Reagon deputeti i VV-së që vendimi i PZAP-së ia merr mandatin

Alban Hyseni i cili fitoi mandatin e deputetit pas shpalljes së rezultateve ...

Read More »

Kosovë; Dogana dhe MTI dështojnë të sigurojnë cilësinë e derivateve të naftës

Sistemi ekzistues i kontrollit dhe monitorimit të cilësisë së derivateve të naftës ...

Read More »

Me ndërmjetësim të Presidentit Macron, Presidenti Thaçi takohet me atë të Serbisë!

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një takim të ndërmjetësuar ...

Read More »

Kundër Samitit të Ohrit! Mustafa: Mini-shengeni i mini-jugosllavëve

Përmes një postimi në Facebook, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ...

Read More »

Maqedonia

Osmani: NATO, më i rëndësishëm se sa mbajtja e zgjedhjeve më 12 prill

Zv/kryeministri për çështje evropiane në Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, në një ...

Read More »

Jens Stoltenberg: Maqedonia e Veriut brenda disa muajsh do të bëhet anëtare e NATO-s

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se Maqedonia e ...

Read More »

Zaev në përgjigje ndaj ambasadorit francez: Ne do të vazhdojmë me reformat

Reformat janë bërë, por do të thellohen me hapjen e kapitujve gjatë ...

Read More »

Në Shkup mbahet konferenca e Organizatës Doganore Botërore

Në konferencën treditëshe do të marrin pjesë 200 mysafirë prej mbi 500 ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Aktorja e famshme akuzon publikisht regjisorin fitues të Oskarit: Më përdhunoi brutalisht kur isha 18-vjeç

Aktorja e filmit francez Valentine Monnier ka akuzuar regjisorin fitues të Oskarit ...

Read More »

Ky është populli që tradhton më së shumti në botë

Italianët, një popull i shenjtë, turistësh dhe… tradhtarësh. Të paktën sipas sondazhit ...

Read More »

Si ndodhi puthja më e përfolur e javës

Puthja mes Ellen Degeneres dhe Jennifer Aniston është një nga videot më ...

Read More »

Aktori turk: Djali im është gjysmë shqiptar, kjo është edhe toka ime

Aktori i famshëm turk, njëkohësisht dhe bashkëshorti i bukuroshes shqiptare Almeda Abazi, ...

Read More »