Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

LVV-ja e LDK-ja s’e duan Nismën e AKR-në në Qeveri, vendi drejt zgjedhjeve

Dy partitë që dolën të parat nga zgjedhjet e 6 tetorit, Lëvizja ...

Read More »

Zyrtari amerikan: Marrëveshja Kosovë-Serbi ekziston, por vështirësia është te zbatimi i saj

Ish-zyrtari i Departamentit të Shtetit dhe analisti James Hooper, deklaroi në një ...

Read More »

Peter Beyer – Mes Evropës, Ballkanit dhe SHBA

Raportuesi i parlamentit gjerman për Ballkanin Perëndimor, Peter Beyer, u zgjodh të ...

Read More »

Humbin rusët, gjermani Peter Beyer raportues i KE-së për Kosovën

Gjermani Peter Beyer, në garën për raportues të Kosovës në Këshillin e Evropës ...

Read More »

Maqedonia

Buxheti për vitin e ardhshëm, 3.9 miliardë euro

Buxhet real për investime në kapitalin njerëzor, e jo për blerjen e ...

Read More »

Zaev: Bashkëpunojmë edhe me Rusinë, nuk kemi alternativë pos BE-së dhe NATO-s

Në konferencën e sotme për shtyp pas shënimit të 25 vjetorit të ...

Read More »

Ciprasi: Evropa së shpejti do ta kuptojë gabimin me Maqedoninë e Veriut

Besoj se Evropa shumë shpejt do ta kuptojë gabimin që e ka ...

Read More »

Osmani: NATO, më i rëndësishëm se sa mbajtja e zgjedhjeve më 12 prill

Zv/kryeministri për çështje evropiane në Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, në një ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Albërije Hadërgjonaj preket nga fjalimi i Marios ku deklaroi se është gay

Albërije Hadërgjonaj ka disa fjalë për Mario Dedivanoviç pas veprimit të guximshëm. ...

Read More »

Grimeri shqiptar e pranon për herë të parë me lot në sy: Jam gay

Mario Dedivanovic e ka pranuar për publikun se është gej. Grimeri shqiptar ...

Read More »

Ronela Hajati përgjigjet për marrëdhënien me Young Zerka: “Jemi shpirtra binjakë”

Ronela Hajati dhe Young Zerka janë dy ndër personazhet më të dashur ...

Read More »

Aktorja e famshme akuzon publikisht regjisorin fitues të Oskarit: Më përdhunoi brutalisht kur isha 18-vjeç

Aktorja e filmit francez Valentine Monnier ka akuzuar regjisorin fitues të Oskarit ...

Read More »