Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Prishtinë: Ambasadat e huaja kërkojnë konfiskimin e pasurisë së paligjshme të zyrtarëve shtetërorë

Me moton “Drejtësia rikthen dinjitetin e viktimave”, sot është shënuar 10 vjetori ...

Read More »

A do jetë pjesë e qeverisë së re? Veton Surroi: Jam në dispozicion për të ndihmuar aty ku nevojitet

Shkrimtari dhe publicisti i njohur shqiptar nga Kosova, Veton Surroi, deklaroi  gjatë ...

Read More »

Del shifra, Albin Kurti thyen rekord, politikani i parë kosovar që merr 185 mijë vota në zgjedhje

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thyer rekord të ...

Read More »

Kosova tërhoqi kërkesën për anëtarësim në INTERPOL

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, njoftoi se ka vendosur të ...

Read More »

Maqedonia

Maqedonia e Veriut mban zgjedhje të parakohshme në 12 prill

Pas takimit që presidenti i Maqedonise së Veriut zhvilloi, ditën e dielë. ...

Read More »

Shkup: Takimi i liderëve, marrëveshje vetëm për zgjedhjet

Përveç datës së zgjedhjeve, liderët politik në takimin me presidentin Stevo Pendarovski, ...

Read More »

Stoltenberg: Procesi i anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut, “në rrugë të duhur”

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë ta ketë garantuar ...

Read More »

Shkup, fillon takimi i liderëve i thirrur nga presidenti Pendarovski

Në “Villa Vodno” ka filluar takimi i liderëve të partive politike parlamentare ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Aktori turk: Djali im është gjysmë shqiptar, kjo është edhe toka ime

Aktori i famshëm turk, njëkohësisht dhe bashkëshorti i bukuroshes shqiptare Almeda Abazi, ...

Read More »

Kura me 12 thelpinj hudhra për largimin e peshës së tepërt

Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së ...

Read More »

Deputetët si shimpanze, piktura shitet për 11 milionë euro

Piktura e famshme e Banksy-t që tregon Dhomën e Komunëve të drejtuar ...

Read More »

Pas divorcit, Adele në një romancë me reperin?

Këngëtarja Adele është parë të shoqërohet kaq shumë me reperin Skepta sa ...

Read More »