Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Përplasja për veteranët, Haradinaj ia përmend Rognerin Thaçit

Kryeministri Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur presidentin Hashim Thaçi edhe rreth numrit ...

Read More »

Limaj: Tash kompletimi i Delegacionit, Rezoluta e ndalon Presidentin të flasë për kufij

Lideri i NISMA’s Socialdemokrate, Fatmir Limaj po beson se me miratimin në ...

Read More »

Rënia e Bitcoinit iu shkaktoi humbje edhe kosovarëve

Rënia e çmimit të Bitcoin ka bërë që të ulet dukshëm numri ...

Read More »

McAllister: Edhe Gjermania mund të jetë kundër liberalizimit të vizave

Komisioni për Punë të Jashtme i Parlamentit Evropian në fund të javës ...

Read More »

Maqedonia

Maqedoni: Ndryshimet kushtetuese kalojnë fazën e parë

Komisioni parlamentar për çështje kushtetuese në Maqedoni i hapi rrugën debatit në ...

Read More »

Maqedoni: Prokuroria e Posaçme heton zyrtarë e ish-zyrtarë të lartë

Në Maqedoni, Prokuroria e Posaçme ka hapur gjashtë raste të reja, në ...

Read More »

Emri i Maqedonisë “shkon” në Parlament për miratim

Qeveria maqedonase miratoi të hënën një projekt-ligj mbi ndryshimin e emrit të ...

Read More »

Maqedoni, Jankulloskës i ndalohet të largohet nga Shkupi

Prokurimi i Mercedesit luksoz për ish shefin e saj Nikolla Gruevski,  Gordana ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

Plisse, fundet me pala për këtë pranverë

Nuk ka munguar në garderobën e një femre që prej një kohe ...

Read More »

Magjepsja “pa kufij” e Armanit

“Pa kufij, e pasur, dhe që bazohet në shumë kultura, për të ...

Read More »

roze

Rëndohet situata për Ronaldon, tre akuza të reja për përdhunim

Christiano Ronaldon nuk e lënë të qetë. Ditën e djeshme avokati i ...

Read More »

SOFT NEWS – Për ish-kancelarin Schroeder martesa… vdes e fundit!

Ish-kancelari gjerman Gerhard Schroeder, 74 vjeç, ka festuar martesën e tij të ...

Read More »

Dua Lipa në listën e emrave më të fuqishëm nga BBC

BBC ka listuar Dua Lipën në mesin e femrave më të suksesshme ...

Read More »

‘Meleku’ i jep fund beqarisë, dalin pamjet e para nga dasma

Të gjithë ata që kanë ndjekur “I infiltruari” e mbajnë mend Melekun, ...

Read More »