Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Çfarë thotë VV-ja për takimin e Kurtit me emisarin e Trumpit, ky është njoftimi

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ishte i pari nga liderët e ...

Read More »

Thaçi e citon Grenellin: Shpresoj që takimi Kosovë -Serbi do të ndodhë shpejt

Pas përfundimit të takimit me emisarin special të presidentit të SHBA-së për ...

Read More »

Weber: Perëndimi nuk do ta pengojë Vetëvendosjen ta bëjë Qeverinë e re

Eksperti gjerman dhe njohësi i rrethanave politike në rajonin e Ballkanit Perëndimor, ...

Read More »

Maqedonia

Takimi Zaev-Pompeo: Anëtarësimi në NATO dhe BE, qëllime historike

Pompeo përshëndeti arritjen e Marrëveshjes së Prespës dhe marrëveshjen me Bullgarinë, për ...

Read More »

Ballkani nuk mund të gjej asnjë zgjidhe pa Amerikën

Vizita e Sekretarit të Shtetit Amerikan, Mike Pompeo, në Maqedoninë e Veriut ...

Read More »

Zaev: Ballkani stabil është në interes të BE-së

“Rajoni ballkanik stabil është në interes të Bashkimit Evropian, posaçërisht në aspektin ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Kura me 12 thelpinj hudhra për largimin e peshës së tepërt

Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së ...

Read More »

Deputetët si shimpanze, piktura shitet për 11 milionë euro

Piktura e famshme e Banksy-t që tregon Dhomën e Komunëve të drejtuar ...

Read More »

Pas divorcit, Adele në një romancë me reperin?

Këngëtarja Adele është parë të shoqërohet kaq shumë me reperin Skepta sa ...

Read More »

Demi Moore një libër me kujtime për seksin dhe dashurinë e saj ndër vite

Shtegtimet dashurore të Demi Moore përgjatë korsisë së kujtesës  janë shoqëruar këto ...

Read More »