Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Në tregun e Kosovës nuk gjenden mallra të “kamufluara” nga Serbia

Në tregun e Kosovës nuk ka mallra të “kamufluara” nga Serbia, thonë ...

Read More »

Kosova ka realizuar mbi 68 për qind të MSA-së për vitin 2018

Ministrja e Kosovës për Integrime Evropiane, Dhurata Hoxha, deklaroi të premten se ...

Read More »

A ka pakt me Serbinë? Mediet publikojnë draftin: E gjetëm në Facebook

Një portal nga Presheva publikoi, pa cituar burime, 22 pika, për të ...

Read More »

Daçiç zbulon ‘truket’ e ndërkombëtarëve: Ja oferta për Kosovën

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka zbuluar detaje të “padëgjuara” më ...

Read More »

Maqedonia

Maqedoni/ Tregtarët mohojnë rieksportin e mallrave serbe

Informacioni i autoriteteve serbe se bëhet ri-eksport i produkteve serbe në Kosovë ...

Read More »

Osmani: Maqedonia e Veriut fillon negociatat këtë vit

Zv/kryeministri i Maqedonisë së Veriut për çështje evropiane, Bujar Osmani, në kuadër ...

Read More »

Ish-ministrat e burgosur, Janakieski dhe Ristovski përfshihen në përleshje fizike

Drejtoria e burgut hetimor Shkup ka konfirmuar incidentin e djeshëm, ku ishin ...

Read More »

“27 Prilli”, Trajkovski: Veljanovski urdhëroi hapjen e dyerve

Aleksandër Vasilevski-Ninxha, i dyshuari për koordinimin ndërmjet organizatorëve dhe protestuesve në fjalën ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

Plisse, fundet me pala për këtë pranverë

Nuk ka munguar në garderobën e një femre që prej një kohe ...

Read More »

roze

Rruga e Dua Lipës drejt famës: Nga shtëpia me qira te çmimi “Grammy”

Vetëm një vit më parë jetonte në një banesë modeste me qira, ...

Read More »

Rita Ora me emocion kujton koncertin që mbajti në Kosovë: Mirënjohëse që të quaj shtëpi

Rita Ora ka uruar 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës përmes një ...

Read More »

Dua Lipa fiton dy çmime Grammy

Dua Lipa ka bërë krenarë gjithë shqiptarët, duke fituar dy çmime në ...

Read More »

Dua Lipa bën historinë, fiton “Grammy”-n e dytë në karrierë

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u ...

Read More »