Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Pas shkarkimit të John Boltonit, punët e Ballkanit e të Kosovës i ka në dorë Departamenti i Shtetit

Analisti i çështjeve politike e aktivisti i shoqërisë civile, Agon Maliqi, në ...

Read More »

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, do ta vizitojë Kosovën

Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe ...

Read More »

Gjermania kërkon që Kosova të ruajë kufijtë ekzistues

Deputeti i parlamentit gjerman, Peter Bayer, tha se qëndrim gjerman është që ...

Read More »

Kush është shqiptarja që do të drejtojë komunën e dytë më të madhe në Suedi

Shqiptarja nga Kosova, Blerta Hoti, 33 vjec, është zgjedhur kryetare e komunës ...

Read More »

Maqedonia

Eksportuesit nga Turqia vizitë në Maqedoninë e Veriut

Zëvendësministri turk i Bujqësisë dhe Pylltarisë, Mehmet Hadi Tunç, ka kryesuar një ...

Read More »

Shkarkimi i prokurores speciale të Maqedonisë së Veriut, kërkohet seancë e hapur

Kryetari i Komisionit parlamentar për Zgjedhje dhe Emërime të Maqedonisë së Veriut, ...

Read More »

“Reketi”, biznesmeni Micevski dëshmon para prokurores Ruskovska

Biznesmeni, Siljan Micevski ka arritur në Prokurorinë për ndjekjen e krimit të ...

Read More »

Qeveria e Maqedonisë do të investojë në centralin bërthamor bullgar

Maqedonia nuk heq dorë nga qëllimi të ketë pjesën e sajë në ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Shqiptarja mahnit rusët, ‘dridh’ skenën e festivalit ndërkombëtar

Këngëtarja e re shqiptare, Inis Neziri, ka ngritur në këmbë rusët dhe ...

Read More »

Avokati i njohur kosovar shkak i ndarjes së Robertit dhe Norës?

Para pak ditësh zyrtarisht Nora Istrefi dhe Robert Berisha i dhanë fund ...

Read More »

“Shpëton” Kevin Spacey, prokurorët rrëzojnë akuzat për ngacmim seksual

Prokurorët në Masacusets kanë hequr dorë nga akuza në adresë të aktorit ...

Read More »

“Vagina ime, zgjedhja ime”, dalin në shitje bluzat e dizajnuara nga Bebe Rexha

Artistja shqiptare me renome botërore, Bebe Rexha, protestoi fuqishëm javë më parë ...

Read More »