Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Konjufca takon Kurtin e Osmanin, i premtojnë se ligjin për zgjedhjet do ta ndryshojnë në dialog me opozitën

Ushtruesi i Detyrës së Presidentit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka bërë të ...

Read More »

Këto janë të gjitha vendimet që mori qeveria në mbledhjen e fundit

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Albin Kurti, ka ...

Read More »

Kosova i bashkohet Perëndimit në sanksionet ndaj zyrtarëve kinezë

Qeveria e Kosovës ka sanksionuar katër zyrtarë të lartë dhe një entiteti ...

Read More »

Lista Serbe sfidon në Gjykatën Kushtetuese zgjedhjen e qeverisë së Kosovës

Lista Serbe, partia kryesore politike e serbëve të Kosovës, dorëzoi të hënën ...

Read More »

Maqedonia

Maqedonia e Veriut: Dilema rreth memorandumit me “Bechtel-Enka”

Njoftimi i qeverisë për ofensivë të re të infrastrukturore pa zgjedhur kompani ...

Read More »

Maqedonia e Veriut-NATO: Nënshkruhet Memorandumi për Bashkëpunim në fushën e mbrojtjes kibernetike

Memorandumi i bashkëpunimit me NATO-n në fushën e mbrojtjes kibernetike mundëson një ...

Read More »

Maqedonia e Veriut orientohet kah vaksinat kineze

Autoritetet maqedonase kanë njoftuar se janë duke e shqyrtuar mundësinë e furnizimit ...

Read More »

Maqedonia e Veriut: Mjekët ushtarak do trajnohet në Norvegji, për të vazhduar misionin në Afganistan

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë ditës së sotme ka realizuar takim ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Me veshje të ndryshme popullore/ Prezantimi i veçantë i Anxhela Peristerit për “Eurosong 2021”

Këngëtarja, Anxhela Peristeri do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion këtë vit. “Karma” ...

Read More »

Fama e veshjeve tradicionale arrin deri në Britani, Rita Ora tërhoqi vëmendjen e mediave të huaja

Ditën e djeshme Rita Ora uroi 13-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në ...

Read More »

Ed Sheeran mbushi 30 vjeç: Flija në autobus, nuk ka sukses pa sakrifica…

Këngëtari dhe kantautori Ed Sheeran mbushi 30 vjeç. Një karrierë brilante, madje ...

Read More »

Rita Ora shkakton sërish trazira, kësaj radhe në Australi

Qeveria Australiane ka pranuar kritika të shumta për faktin se e ka ...

Read More »