Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Raportuesi për Kosovën, votojeni demarkacionin mos e shfuqizoni Specialen

Intervistë me Igor Sholtes, raportues i posacëm i PE për Kosovën. Ai ...

Read More »

Delawie bën një paralajmërim të ashpër: Nëse e shfuqizojnë Specialen liderët do të përballen me pasoja

Ambasadori amerikan Greg Delawie ka folur sërish për rrezikun që i kanoset ...

Read More »

Tim Judah: Gjurmët e fajtorëve për vrasjen e Ivanoviqit çojnë kah veriu

Gazetari britanik, Tim Judah, që është njohës i zhvillimeve në Ballkan, ka ...

Read More »

Kosovë, policia ofron 10 mijë euro për ata që japin informacion për vrasjen e Ivanoviçit

Policia e Kosovës (PK) ofron një shpërblim prej 10.000 euro për cilin ...

Read More »

Maqedonia

Dhunuesi i Sheqerinskës kërkon dënim me kusht

Dhunuesi i cili e tërhoqi zvarrë për flokë ministren e tanishme të ...

Read More »

Shekerinska: Vizita e Stoltenberg-ut tregon se jemi në rrugën e duhur

Ministrja e Mbrojtjes e Republikës së Maqedonisë, Radmilla Shekerinska, para vizitës së ...

Read More »

MAQEDONI – Parlamenti miraton Ligjin për Përdorimin e Gjuhëve, përfshirë gjuhën shqipe

Parlamenti i Republikës së Maqedonisë miratoi sot me 69 vota pro Ligjin për Përdorimin ...

Read More »

Virusi i përçarjes infekton edhe Lëvizjen “Besa”

Një nga subjektet më të mëdha politike shqiptare në Maqedoni, i cili ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Modelet e flokëve për 2018-ën

Për modelet e flokëve 2018 tendencat sugjerojnë modele flokësh te shkurtër, me ...

Read More »

Kombinimi i të kuqes dhe rozës, ideali për të nisur 2018-ën

Përzierja e dy hijeve të kundërta, të rozës dhe të kuqes, mund ...

Read More »

“Ultra Violet”, si të kombinojmë ngjyrën Pantone 2018

Ngjyra e zgjedhur nga Pantone për 2018 është një ngjyrë magjike, edhe ...

Read More »

Çizmet 10.000 dollarëshe që po “çmendin” yjet e famshme

Çizmet Saint Laurent që kapin vlerën e 10.000 dollarëve lirisht mund të ...

Read More »

roze

Për dy ditë Dua arrin rekord klikimesh me këngën e re

Dua Lipa po vazhdon me suksese në karrierën muzikore. Vetëm 48 orë ...

Read More »

“Burrat kanë të drejtë të na ‘ngacmojnë’”

Aktorja franceze Catherine Deneuve tha se burrat duhet të jenë të lirë ...

Read More »

E fejuara e Jon Gjebreas tregon unazën me gur të çmuar

E fejuara e Jon Gjebreas ka treguar unazën e saj me gur ...

Read More »

Pos Rita Orës, edhe Dua Lipa me këngë për “Fifty Shades Freed”

Është publikuar lista e këngëve të përfshira në kolonën zanore të filmit ...

Read More »