Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Hashim Thaçi me idenë e tij për ndarjen e Kosovës, përfundon në prehrin e Vladimir Putinit

Presidenti Thaçi përpiqet që të gjejë aleatë ndërkombëtarë për ta jetësuar idenë ...

Read More »

Ish-ministri i Punëve të Jashtme: Ideja e korrigjimit të kufijve, fantastiko-shkencore

Ish-ministri i Punëve të Jashtme dhe anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike ...

Read More »

Pas taksës ndaj prodhimeve serbe, rinegocimi i CEFTA-s si zgjidhje

Kosova duhet të rinegociojë Marrëveshjen për Tregti të Lirë në Evropën Qendrore, ...

Read More »

Taksa prish takimin Thaçi-Vuçiç, Presidenti serb: S’ka dialog me Kosovën deri sa të heqë vendimin

Ka përfunduar mbrëmë takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, ...

Read More »

Maqedonia

Në Shkup mbahet edicioni i shtatë i samitit “Maqedonia 2025”

Aktiviteti ekonomik në Ballkanin Perëndimor është përmirësuar në tre vitet e fundit, ...

Read More »

Ahmeti: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO, proces i pakthyeshëm

Në janar, Parlamenti grek do ta ratifikojë ftesën për në NATO, që ...

Read More »

GREQI – Rinisin fluturimet Athinë-Shkup pas marrëveshjes për emrin

Fluturimet e drejtpërdrejta nga Athina në Shkup pritet të rifillojnë, pasi dy ...

Read More »

Kancelari austriak përgëzon Maqedoninë për vendimin historik

Kancelari austriak Sebastian Kurc gjatë hapjes së konferencës “Ballkani dhe BE-ja, cikli ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

Plisse, fundet me pala për këtë pranverë

Nuk ka munguar në garderobën e një femre që prej një kohe ...

Read More »

Magjepsja “pa kufij” e Armanit

“Pa kufij, e pasur, dhe që bazohet në shumë kultura, për të ...

Read More »

roze

Lady Gaga rrëfen për problemet mendore me të cilat u përballë

Këngëtarja Lady Gaga nuk ka hezituar asnjëherë që të tregojë të vërtetën. ...

Read More »

Bluja, ngjyra e ngrohtë e dimrit

Për të patur ende një shije të qiellit të verës, të detit ...

Read More »

Rëndohet situata për Ronaldon, tre akuza të reja për përdhunim

Christiano Ronaldon nuk e lënë të qetë. Ditën e djeshme avokati i ...

Read More »

SOFT NEWS – Për ish-kancelarin Schroeder martesa… vdes e fundit!

Ish-kancelari gjerman Gerhard Schroeder, 74 vjeç, ka festuar martesën e tij të ...

Read More »