Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Sot mundësia e fundit për zgjedhjen e drejtorit të RTK-së ose përsëritet konkursi

Këtë javë ishte paraparë që të zgjidhet drejtori i Radio Televizionit të ...

Read More »

Daçiq: Nuk e pranojmë sovranitetin e dyfishtë në Veri, sepse duhet ta njohim Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, thotë se ideja ...

Read More »

O’Connell: Nuk ka marrëveshje konkrete për Kosovën nga takimi i 29 prillit

Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet më 29 ...

Read More »

Në prag të takimit të Berlinit, debate në Kosovë e Serbi

Me ftesë të kancelares gjermane, Angela Merkel dhe presidentit të Francës, Emmanuel ...

Read More »

Maqedonia

Presidenti i Maqedonisë së Veriut zgjidhet më 5 maj në balotazh

Stevo Pendarovski i Lidhjes Social Demokrate, i mbështetur edhe nga Bashkimi Demokratik ...

Read More »

Mbyllet procesi zgjedhor në Maqedoninë Veriore, regjistrohet pjesëmarrje e ulët

Ka përfunduar në orën 19:00 procesi zgjedhor për president, në Maqedoninë Veriore, ...

Read More »

Maqedoni: Përfundon fushata presidenciale, nga mesnata heshtje zgjedhore

Kandidatët presidencial sot përfundojnë fushatën zgjedhore. Kandidati i cili përkrahet nga Aleanca ...

Read More »

Boshnjakovski për ekstradimin e anëtarëve të FETO-s: Duhet të ketë argumente

Zëdhënësi i qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Mile Boshnjakovski tha se “çdoherë ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Altea fiton “The Voice Kids 3”. U shpall zëri më i mirë në finalen e madhe të së premtes

Altea, vajza nga Korca është më e votuara e The Voice Kids ...

Read More »

Bebe Rexha: Jam bipolare dhe nuk më vjen turp

Bebe Rexha gjithmonë ka folur hapur për problemet e saj me anktin ...

Read More »

Dua Lipa në kopertinën e revistës “ELLE”: Kosova ka përcaktuar atë që jam sot

”Dua Lipa është e ardhmja e muzikës pop” shkruhet në revistën amerikane ...

Read More »

Angelika del Rio, modelja që “vdes” për Milanin

Quhet Angelika del Rio, është modele spanjolle, por nuk është tifoze e ...

Read More »