Korresp. 24-ore.com

Kuvendi i Kosovës miraton themelimin e Gjykatës Speciale

Në seancën e kuvendit të Kosovës u ratifikua marrëveshja Kosovë-BE, e cila mundëson themelimin e Gjykatës Speciale të Kosovës dhe vazhdimin e madatit të ristrukturuar të misionit EULEX deri në qeshor të vitit 2016. ... Lajmi i plote

Piktura klasike nga artistë të viteve 1500 – 1900

Piktura klasike nga  artistë të viteve 1500 – 1900 është quajtur ekspozita që do të çelet në datën 24 prill ora 19:00, në Galerinë Kombëtare ... Lajmi i plote

Arrestohet Emiljan Burba, në kërkim ndërkombëtar për trafik lëndësh narkotike

 Policia e Tiranës ka arrestuar Emiljan Burba, i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafikim të lëndëve narkotike. Sipas raportimit të uniformave blu, mësohet se një mbrëmjen ... Lajmi i plote

Kroçera “Seven Seas Mariner” me 696 turistë për herë të dytë në Durrës

Kroçera  “Seven Seas Mariner” me 696 turistë në bord u ankorua sot paradite në portin e Durrësit. Brenda 10 ditëve të fundit ky është lundrimi ... Lajmi i plote

Rus tani mund të bëhesh më lehtë

Në mes të konfliktit për Ukrainën, shefi i Kremlinit, Putin dërgon një sinjal të fortë ndaj atyre, të cilët i tërheq Rusia: qytetarët e ish-republikave sovjetike mund të bëhen në të ardhmen më lehtë nënshtetas rusë. ... Lajmi i plote

BE e minon vetë politikën e zhvillimit

BE është donatori më i madh i ndihmës botërore për zhvillimin. Në fushatën për zgjedhjet europiane kjo temë nuk luan ndonjë rol të madh. Madje dhe vetë sukseset rrënohen nga interesat ekonomike të BE. ... Lajmi i plote

Armëpushim i brishtë për Pashkët në Ukrainën Lindore

Megjithë armëpushimin për Pashkët, gjendja në Lindje të Ukrainës është shkallëzuar. Në afërsi të Slavjanskut u vranë të dielën të paktën katër vetë. Në vende të tjera, qeveria e Ukrainës çarmatosi personat e parë. ... Lajmi i plote

Ish ambasadori amerikan ne Kosove Dell, punësohet në Bechtel, për të cilën loboi të ndërtojë autostradën në Kosovë

Ish- ambasadori amerikan në Kosovë, Christopher Dell, që loboi për ndërtimin e një autostrade me vlerë prej 820 milionë euro në vendin e dërrmuar nga lufta, ka marrë një post në gjigantin amerikan të ndërtimeve, të cilit i siguroi kontratën fitimprurëse. ... Lajmi i plote

Arrestohet pakistanezi për kanibalizëm, iu gjet koka e foshnjes

Në Pakistan, personi Muhammad Arif, është arrestuar i dyshuar për kanibalizëm, në provincën Punxhab. ... Lajmi i plote

Titulli, çështje javësh per Juventusin

Është vetëm çështje javësh kur Juventusi do të shpallet kampion i Italisë për të tretën herë radhazi. ... Lajmi i plote