Fillimi | Receta Gatimi | Fileto gici me pançetë

Fileto gici me pançetë

Nga
Madhesia e germes: Decrease font Enlarge font
Fileto gici me pançetë

Përbërësit e kësaj recete:

- Fileto gici 200 g
- Pançetë 100 g
- Kumbulla 100 g
- Mollë 100 g
- Verë Marsala 200 g
- Vaj Ulliri 50 g
- Kripë 30 g
- Piper 30 g

Përgatitja:

Pastrojmë fileton nga damarët, e ndajmë në mes në mënyrë horizontale dhe e rrahim derisa filetoja të jetë 1cm e trashë, e mbushim me kumbulla dhe e mbështjellim. Hapim pançetën në formë shtrati, vendosim fileton sipër pançetës dhe i mbështjellim të dyja bashkë, i lidhim me spango kuzhine dhe hedhim në tigan, ku e lenë sa të marrë ngjyrë të praruar, pastaj e fusim në furrë me temperaturë 160°C, ku e lemë për 25 minuta. Ndërkohë përgatisim salcën e mollës në tigan, skuqim fileton, hedhim 200 ml ujë, mollët, verën Marsal dhe i lemë të ziejnë derisa masa të arrijë në 100 ml, me pas sperkatni filetot me salcen qe pergatitet dhe sherbejeni.

REGJISTROHUNI QE TE MUND TE POSTONI KOMENTE

Te nderuar lexues! Me poshte ju mund te perdorni mundesine te shpreheni rreth artikullit me komentet tuaja . Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e 24 ore Online.

Regjistrohu te komentosh feed Kommente (0 postuar)

gjithsej: | shfaqur:

Posto komentin tuaj

U lutemi shkruani germat qe shikoni ne imazh:

Captcha
  • Dergoje tek nje mik Dergoje tek nje mik
  • Print version Print version
  • Tekst i thjeshte Tekst i thjeshte

Tagged as:

No tags for this article

Vleresoje kete artikull

0
AMC