Fillimi | Kronika | Vlorë, sot prishet me eksploziv pallati 7 katësh, rrethohet ndërtesa

Vlorë, sot prishet me eksploziv pallati 7 katësh, rrethohet ndërtesa

Nga
Madhesia e germes: Decrease font Enlarge font
Vlorë, sot prishet me eksploziv pallati 7 katësh, rrethohet ndërtesa

Në Vlorë sot është parashikuar prishja e pallatit 7-katësh i projektuar për ndërtimin e një hoteli, i cili aktualisht është ende i papërfunduar. Objekti pritet të shembet me lëndë plasëse ashtu siç u prish pallati 5-katësh në Tiranë. Për këtë të fundit u përdorëbn 63 kg tritol. 

Forca të shumta policie ndodhen në Vlorë për të qenë pjesë e operacionit për prishjen e  ndërtesës, i cili ndodhet tek ish - Aulona, buzë detit në detit. 

Policia bashkiake, inspektorë të INUK dhe forcat e  Xhenios, prej ditës së djeshme kanë rrethuar me shirit të verdhë ndërtesën ndërsa  gjatë natës kanë punuar për hapjen e vrimave ku do të vendoset lënda eksplozive.

Ndërtesa ka lejen e bashkisë së Vlorës. Prishja e këtij objejkti do të bëhet me qëllim t’i hapet rrugë ndërtimit të shëtitores që është e emëruar dhe si “Lungomare” duke filluar nga zona e Skelës deri tek Uji i Ftohtë.  Projekti i bashkisë pritet të nisë shumë shpejt dhe ka dhe mbështetjen e kryeministrit Rama. 

REGJISTROHUNI QE TE MUND TE POSTONI KOMENTE

Te nderuar lexues! Me poshte ju mund te perdorni mundesine te shpreheni rreth artikullit me komentet tuaja . Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e 24 ore Online.

Regjistrohu te komentosh feed Kommente (0 postuar)

gjithsej: | shfaqur:

Posto komentin tuaj

U lutemi shkruani germat qe shikoni ne imazh:

Captcha
  • Dergoje tek nje mik Dergoje tek nje mik
  • Print version Print version
  • Tekst i thjeshte Tekst i thjeshte

Tagged as:

No tags for this article

Vleresoje kete artikull

0
AMC