Fillimi | Kronika | Rrethet | Vlora | Saranda

Saranda

Syri i Kaltër, aty ku natyra mplekset me legjendën

Syri i kaltër është një vend turistik shumë i bukur që ndodhet pranë rrugës midis Sarandës dhe Gjirokastrës. Është një luginë shumë piktoreske ku nga ... Lajmi i plote

Sarandë- Banka Botërore: Investime të rëndësishme në qytetin bregdetar

Një ekip i Bankës Botërore, i kryesuar nga Tahseen Sayed, drejtore për Shqipërinë, është takuar sot me  stafin e Bashkisë së Sarandës, për të diskutuar ... Lajmi i plote

Sarandë: Një veprimtari që promovon dashuri njerëzore

Vitet ikin shpejt dhe ndodh të harrohen ata që janë ndarë nga jeta dhe kontributet e tyre të zbehen. Kthimi i tyre në kujtesën njerezore, konceptuar si ... Lajmi i plote

Sarandë, Çipa pret kampionin e botës në Kik dhe Taibox, Ismail Keta

Kampioni i botës në Kik dhe Taibox, Ismail Keta, vizitoi sot Sarandën, si dhe u takua me kryebashkiakun Stefan Çipa dhe personazhet e sportit sarandiot. Kryebashkiaku ... Lajmi i plote

Sarandë, zjarr në dhomat e paraburgimit të Komisariatit

Zjarr në dhomat e paraburgimit në komisariatin e policisë së rrethit të Sarandës.Fatmirësisht nuk ka të lënduar në njerëz, ndonëse në ambjentet e komisariatit ka ... Lajmi i plote

Trageti i linjës Sarandë-Korfuz rrezikon djegien në kalatë

Një traget i linjës Sarandë-Korfuz (Greqi) rrezikoi të digjet nga përhapja e një shkëndije elektrike në skafin e saj, njoftoi policia lokale, në jug të vendit.     "Ngjarja ... Lajmi i plote

Sarandë, tenton të korruptojë policin, arrestohet 26-vjeçari

Rotacioni politik duket se ka sjellë një frymë të re në radhët e Policisë së Shtetit. Kjo pasi një 26-vjeçar nga Saranda, është arrestuar me ... Lajmi i plote

Pushuesit ballkanas edhe ne shtator preferojne Ksamilin

Në Ksamil sezoni turistik vazhdon me pushues familjarë nga Kosova, Maqedonia, Polonia, Italia, dhe vendas, që për fundjavën zgjedhin plazhin më jugor të vendit, pasi dielli i ... Lajmi i plote

Sarande: Peshk i fresket ne tregun e qytetit

Peshkatarët e Sarandës paralajmërojnë ardhjen e sezonit të riprodhimit të peshkut, ndërsa tregu i prodhimeve të detit në fundjavë, në qytetin bregdetar është tregu me numrin ... Lajmi i plote

gjithsej: 9 | shfaqur: 1 - 9