Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Limaj sulmon Kurtin: Për 15 vite ka sharë të tjerët, s’e kemi luksin ta bëjmë kryeministër

Kandidati për kryeministër, Fatmir Limaj gjatë një takimi me elektoratin në Prizren ...

Read More »

Zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë, 42 mijë aplikime nga diaspora

Mbi 42 mijë aplikime për të votuar nga diaspora në zgjedhjet e ...

Read More »

Pas shkarkimit të John Boltonit, punët e Ballkanit e të Kosovës i ka në dorë Departamenti i Shtetit

Analisti i çështjeve politike e aktivisti i shoqërisë civile, Agon Maliqi, në ...

Read More »

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, do ta vizitojë Kosovën

Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe ...

Read More »

Maqedonia

Eksportuesit nga Turqia vizitë në Maqedoninë e Veriut

Zëvendësministri turk i Bujqësisë dhe Pylltarisë, Mehmet Hadi Tunç, ka kryesuar një ...

Read More »

Shkarkimi i prokurores speciale të Maqedonisë së Veriut, kërkohet seancë e hapur

Kryetari i Komisionit parlamentar për Zgjedhje dhe Emërime të Maqedonisë së Veriut, ...

Read More »

“Reketi”, biznesmeni Micevski dëshmon para prokurores Ruskovska

Biznesmeni, Siljan Micevski ka arritur në Prokurorinë për ndjekjen e krimit të ...

Read More »

Qeveria e Maqedonisë do të investojë në centralin bërthamor bullgar

Maqedonia nuk heq dorë nga qëllimi të ketë pjesën e sajë në ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Rudina Dembacaj ndahet nga bashkëshorti, thuhet se shkak është tradhtia me një ish-deputet

Moderatorja dhe aktorja e humorit, Rudina Dembacaj i ka dhënë fund lidhjes ...

Read More »

Shqiptarja mahnit rusët, ‘dridh’ skenën e festivalit ndërkombëtar

Këngëtarja e re shqiptare, Inis Neziri, ka ngritur në këmbë rusët dhe ...

Read More »

Avokati i njohur kosovar shkak i ndarjes së Robertit dhe Norës?

Para pak ditësh zyrtarisht Nora Istrefi dhe Robert Berisha i dhanë fund ...

Read More »

“Shpëton” Kevin Spacey, prokurorët rrëzojnë akuzat për ngacmim seksual

Prokurorët në Masacusets kanë hequr dorë nga akuza në adresë të aktorit ...

Read More »