Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Trump: Fluturimet Kosovë-Serbi, një tjetër fitore

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump e quajti fitore marrëveshjen mes ...

Read More »

Rihapja e linjës Prishtinë-Beograd, Drejtori i Aviacionit Civil të Kosovës: Hap historik drejt normalizimit të hapësirës ajrore

Në një intervistë ekskluzive për DW, drejtori i përgjithshëm i Autoritetit të ...

Read More »

SHBA ndërmjetëson marrëveshjen për rihapjen e linjës ajrore Prishtinë – Beograd

Diplomatët amerikanë ndërmjetësuan të hënën nënshkrimin e një marrëveshjeje midis Kosovës dhe ...

Read More »

Hapja e linjës ajrore Prishtinë -Beograd, megjithatë kushtëzohet nga Serbia

Emisari i Presidentit të SHBA’ve në bisedimet Kosovë -Serbi Richard Grenell, i ...

Read More »

Maqedonia

Shkupi, qyteti i pestë në botë për ajrin e ndotur

Posa të ndalojë era, rikthehen shtëllungat e tymit mbi gjithë kryeqytetin. Madje ...

Read More »

Zaev kritikon gjyqësorin: Të kontrollohet pasuria e gjykatësve

Pastrimi në gjyqësor duhet të fillojë menjëherë, bëri thirrje lideri i LSDM-së, ...

Read More »

Zhbogar: Vetingu në gjyqësor është opsioni i fundit

Ambasadori i BE-së në Shkup u shpreh i qartë sa i përket ...

Read More »

Shkup, fillon gjyqi ndaj ish-prokurores së posaçme, Katica Janeva

Të martën në Shkup filloi gjyqi kundër ish-prokurores së posaçme, Katica Janeva ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Zbulohen shifrat marramendëse, kaq do të paguhet Alketa Vejsiu për të prezantuar në Sanremo

Monica Belluci, Antonella Clerici, Sabrina Salerno, Giorgina Rodriguez e Alketa Vjesiu, janë ...

Read More »

10 çiftet e famshme që vërtetojnë se marrëdhëniet në distanca të gjata mund të funksionojnë

Ndërsa shumica e çifteve të Hollivudit arrijnë të zgjasin vetëm për një ...

Read More »

Zhvishet britanikët, të gjithë pa pantallona në metro

Qindra londinezë sfiduan të ftohtin dhe dolën vetëm me të brendshme në ...

Read More »

Jo 3, por plot 15 minuta spektakël, Eleni Foureira premton t’i vërë flakën finales së Festivalit të Këngës!

Finalja e eventit muzikor të vitit, Festivalit të Këngës, pritet të jetë ...

Read More »