Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Annegret Kramp-Karrenbauer vizitoi Kosovën

Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Annegret Kramp-Karrenbauer, qëndroi për vizitë të papritur në ...

Read More »

Vetëvendosje pranon t’ia japë postin e Presidentit LDK’së, por i do 7 ministri për vete

Negociatat ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK’së që po zhvillohen sot në përpjekje ...

Read More »

Takimi i sotem: Cilat janë pikat e nxehta për të cilat do të flasin Kurti e Mustafa

Lideri i LVV-së dhe ai i LDK-së do të takohen sot në ...

Read More »

LVV-ja e LDK-ja s’e duan Nismën e AKR-në në Qeveri, vendi drejt zgjedhjeve

Dy partitë që dolën të parat nga zgjedhjet e 6 tetorit, Lëvizja ...

Read More »

Maqedonia

Shkup, fillon gjyqi ndaj ish-prokurores së posaçme, Katica Janeva

Të martën në Shkup filloi gjyqi kundër ish-prokurores së posaçme, Katica Janeva ...

Read More »

Buxheti për vitin e ardhshëm, 3.9 miliardë euro

Buxhet real për investime në kapitalin njerëzor, e jo për blerjen e ...

Read More »

Zaev: Bashkëpunojmë edhe me Rusinë, nuk kemi alternativë pos BE-së dhe NATO-s

Në konferencën e sotme për shtyp pas shënimit të 25 vjetorit të ...

Read More »

Ciprasi: Evropa së shpejti do ta kuptojë gabimin me Maqedoninë e Veriut

Besoj se Evropa shumë shpejt do ta kuptojë gabimin që e ka ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Albërije Hadërgjonaj preket nga fjalimi i Marios ku deklaroi se është gay

Albërije Hadërgjonaj ka disa fjalë për Mario Dedivanoviç pas veprimit të guximshëm. ...

Read More »

Grimeri shqiptar e pranon për herë të parë me lot në sy: Jam gay

Mario Dedivanovic e ka pranuar për publikun se është gej. Grimeri shqiptar ...

Read More »

Ronela Hajati përgjigjet për marrëdhënien me Young Zerka: “Jemi shpirtra binjakë”

Ronela Hajati dhe Young Zerka janë dy ndër personazhet më të dashur ...

Read More »

Aktorja e famshme akuzon publikisht regjisorin fitues të Oskarit: Më përdhunoi brutalisht kur isha 18-vjeç

Aktorja e filmit francez Valentine Monnier ka akuzuar regjisorin fitues të Oskarit ...

Read More »