Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Reagon Brukseli: Ratifikimi i demarkacionit kyç për vizat, po ju vëzhgojmë për korrupsionin

  Pas ratifikimit të marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, ka ...

Read More »

Parlamenti Evropian do ta votojë raportin e vizave sapo Komisioni ta japë sinjalin

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Sholtes, ka përshëndetur ratifikimin e ...

Read More »

Demarkacioni, Haradinaj: Ne e bëmë tonën, tani BE të mbajë premtimin për vizat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përshëndeti ratifikimin e marrëveshjes për vijën kufitare ...

Read More »

Kosovë, ratifikohet me 80 vota pro Demarkacioni

Me një votim rrufè, të bërë të mundur vetëm pas përjashtimit nga ...

Read More »

Maqedonia

Zoran Zaev takim gjatë javës me Afrim Gashin, bisedime për hyrje në qeveri

Para disa javëve kryeministri Zoran Zaev edhe publikisht paralajmëroi se shumë shpejtë ...

Read More »

Zoran Zaev: Me ”Ligjin për gjuhët” nuk humbet askush

Ligji për përdorimin e gjuhëve është tërësisht në pajtim me Kushtetutën dhe ...

Read More »

Ivanov proteston ndaj ligjit për gjuhët: Është antikushtetues!

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov e ka quajtur “antikushtetues, antishtetëror dhe nxitës ...

Read More »

Miratohet mes tensionesh ligji për gjuhët në Maqedoni

Parlamenti i Maqedonisë miratoi mes tensionesh me 64 vota, ligjin për përdorimin ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Plisse, fundet me pala për këtë pranverë

Nuk ka munguar në garderobën e një femre që prej një kohe ...

Read More »

Magjepsja “pa kufij” e Armanit

“Pa kufij, e pasur, dhe që bazohet në shumë kultura, për të ...

Read More »

Modelet e flokëve për 2018-ën

Për modelet e flokëve 2018 tendencat sugjerojnë modele flokësh te shkurtër, me ...

Read More »

Kombinimi i të kuqes dhe rozës, ideali për të nisur 2018-ën

Përzierja e dy hijeve të kundërta, të rozës dhe të kuqes, mund ...

Read More »

roze

Kush shqiptare do të jetë pjesë e turneut të Bruno Mars?

Pas Bebe Rexhës, është tashmë radha e një tjetër shqiptareje për të ...

Read More »

Ermonela Jaho bën bashkë shqiptarët e famshëm

Opera “Madama Butterfly” e Puccinit solli në rolin e “Ço Ço Sanit” ...

Read More »

Oscar 2018-të, spektakël ngjyrash dhe shkëlqimi në tapetin e kuq 05/03/2018

Tapeti i kuq i çmimeve Oscar 2018, u ndriçua mbrëmjen e djeshme ...

Read More »

Çmimet Oscar 2018,triumfon “The Shape of Water”

Një ceremoni e cila do të mbahet mend gjatë, ishte ndarja e çmimeve ...

Read More »