Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Hyseni: Do të shohim hapa konkretë të angazhimit amerikan në dialogun Kosovë-Serbi

Bashkërenduesi i Kosovës për bisedimet me Serbinë, Skënder Hyseni tha të hënën ...

Read More »

BE: Marrëveshja Kosovë-Serbi, pas pajtimit për të gjitha çështjet

Bashkimi Evropian tha se marrëveshja midis Kosovës dhe Serbisë do të arrihet ...

Read More »

Kosova merr vendimin: Kush hyn nga Shqipëria duhet të bëjë testin për të treguar se është negativ ndaj COVID

Kosova ka miratuar sot vendimet apo masat shtrënguese për të përballuar situatën ...

Read More »

Hashim Thaçi, iu adresua sonte publikut: “Kosova, amanet që e kemi nga të parët”

Presidenti Hashim Thaçi, iu adresua publikut, ku edha sqarime lidhur me intervistimin ...

Read More »

Maqedonia

BE përshëndet zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

Bashkimi Evropian ka përshëndetur popullin e Maqedonisë së Veriut për pjesëmarrjen në ...

Read More »

Sot nisin zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni

Prej mesnatës, në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi heshtja zgjedhore ...

Read More »

BDI prezanton kandidatin e parë shqiptar për kryeministër të Maqedonisë së Veriut

Në një tubim të mbajtur në Prespë, BDI ka prezantuar Naser Ziberin ...

Read More »

Pendarovski zgjat me 14 ditë gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të COVID-19

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski shpalli një gjendje të re ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Çifti nuk fshihet më, puthje e përqafime nën objektivin e kamerave. Arilena Ara zyrtarizon lidhjen me Popi Kolën

Arilena Ara ka festuar ditëlindjen e saj të 22. Këngëtarja është surprizuar ...

Read More »

Arbana Osmani shtatzënë për herë të dytë

Sot, Arbana Osmani dhe partneri i saj, Eduart Grishaj festojnë që të ...

Read More »

Rita Ora i bashkohet nismës së shqiptarëve në luftën kundër koronavirusit

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare Rita Ora është artistja e fundit që ...

Read More »