Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Sllobodan Petroviq u sulmua nga zyrtarët e Lista Srpska 8 ditë pasi Vuçiq e shpalli tradhtar

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq nuk ka shumë kohë që e ka ...

Read More »

Millan Kostic sulmon deputetin e Kosovës, Sllobodan Petroviq: Nuk frikësohem edhe nëse më vrasin

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Sllobodan Petroviq, ka folur pas sulmit fizik ...

Read More »

Medison/E dërguara nga Departamenti i Shtetit-liderëve kosovarë: Bëhuni seriozë

Ndihmëssekretarja e Shtetit për Çështje Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Zbatimin e Ligjit ...

Read More »

Haradinaj-Madison: Mirënjohje për mbështetjen e SHBA-ve në fushën e sigurisë

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, priti sot ndihmësekretaren amerikane të Shtetit për ...

Read More »

Maqedonia

Protestat në Ballkan, BE: Ndryshimet, përmes proceseve demokratike

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johanes Han deklaroi dje në Bruksel ...

Read More »

Tërhiqet Rusia, pranon emërtimin Republika e Maqedonisë Veriore

Rusia njeh Republikën e Maqedonisë Veriore si emrin e ri zyrtar të ...

Read More »

Maqedoni/ Perspektivat e bashkëpunimit energjetik me Azerbajxhanin

Azerbajxhani dhe Maqedonia e Veriut diskutuan mbi perspektivat e bashkëpunimit energjetik, teksa ...

Read More »

Zaev: Nëse Pendarovski humb nga Siljanovska, do të shpall zgjedhje të reja parlamentare

Kryministri Zoran Zaev nuk i ka mohuar zgjedhjet e parakohshme parlamentare, mirëpo ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

Plisse, fundet me pala për këtë pranverë

Nuk ka munguar në garderobën e një femre që prej një kohe ...

Read More »

roze

Dua Lipa triumfon me dy çmime në “Global Awards 2019”

 Dua Lipa, ka fituar edhe dy çmime të reja në eventin e ...

Read More »

Edhe një lidhje e dështuar e Rita Orës

Romanca katër mujore e Rita Orës me Andrew Garfield ka përfunduar “pasi ...

Read More »

Babai milioner ofron pasurinë për atë që martohet me vajzën e tij 26-vjeçare

Një pronar fermash multi-milioner ka premtuar 278,744.36 Euro si dhe pasurinë e ...

Read More »

Grimeri shqiptar i Kim Kardashian, habit me komentin ndaj këngëtares shqiptare

Bebe Rexha është një prej këngëtareve më të dashura dhe më të ...

Read More »