Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Kreu i Zyrës së DFC-së në Beograd, John Jovanovic   nesër në Prishtinë për avancimin e agjendës amerikane

John Jovanovic, kreu i Zyrës së Korporatës Amerikane për Zhvillim dhe Financa ...

Read More »

Ministria e Infrastrukturës: Mbi 3 miliardë euro për projektet midis Kosovës dhe Serbisë

Lidhja infrastrukturore mes Prishtinës dhe Beogradit duket se tashmë ka marrë rrugë. ...

Read More »

Hoti: S’jam kryeministër për t’u konfrontuar, por për të kryer obligimet

Përkundër se në dy seancat e fundit koalicioni qeverisës nuk ka arritur ...

Read More »

Amerikanët premtojnë investime në Kosovë, Grenell: Ai pas meje, njeriu i parave, do të sjellë një çek të madh

I dërguari Special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ...

Read More »

Maqedonia

Me 62 vota votohet qeveria e re në Maqedoninë e Veriut

Me 62 vota “për”, 51 “kundër” deputetët në Kuvendin e Maqedonisë së ...

Read More »

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikollovski: Qeveria Zaev është qeveri e gënjeshtrave

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikollovski në paraqitjen e tij menjëherë pas ekspozesë ...

Read More »

Maqedonia e Veriut: Kapërcehen dallimet, Zoran Zaev paraqet të mërkurën qeverinë në Kuvend

I nominuari për kryeministër të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, pritet që ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Zbuloni sa hapa duhet të bëni në ditë për shëndet të mirë

Aplikacionet e fundit na mundësojnë që të numërojmë hapat që kryejmë çdo ...

Read More »

Dua Lipa zbulon kur e ka dhënë puthjen e parë

Këngëtarja shqiptarja Dua Lipa u është përgjigjur 30 pyetjeve në një sfidë ...

Read More »

Dua Lipa sjell albumin e ri, bashkëpunon me divat e muzikës botërore

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa do të bashkëpunojë me divat e muzikës botërore ...

Read More »

Çifti nuk fshihet më, puthje e përqafime nën objektivin e kamerave. Arilena Ara zyrtarizon lidhjen me Popi Kolën

Arilena Ara ka festuar ditëlindjen e saj të 22. Këngëtarja është surprizuar ...

Read More »