Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Foggo: Krijimi i ushtrisë – vendim sovran i Kosovës

Komandant i Forcave të NATO-s më seli në Napoli, admirali amerikan, James ...

Read More »

Lajçak: Për momentin Kosova nuk e ka përkrahjen e aleatëve për formimin e Ushtrisë

Ministri i Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Mirsollav Lajçak, ka thënë se ...

Read More »

Haradinaj për FT, i kërkon vëmendje BE-së: Ballkani mund të destabilizohet

Kryeministri Haradinaj ka thënë se kanë filluar të merren masa kundrejt Serbisë, ...

Read More »

Holanda kundërshton ashpër liberalizimin e vizave për Kosovën, kjo është arsyeja

Holanda mësohet se është një nga shtetet që po kundërshton më së ...

Read More »

Maqedonia

Zaev u përgjigjet zyrtarëve bullgarë: Jam maqedon, flas maqedonisht

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev i është përgjigjur deklaratave të fundit të ...

Read More »

Ruçi në Shkup: Shqipëria mbështet fuqimisht integrimin Euro-Atlantik të Maqedonisë

Rritja dhe zgjerimi i shkëmbimeve ndërparlamentare, si një instrument i rëndësishëm për ...

Read More »

Gruevski në Gjykatën e Shkupit, përmes video incizimit

Ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski, i cili para rreth një muaji u arratis ...

Read More »

Gruevski kërkoi ndihmën e BE-së para arratisjes në Hungari

Ish-kryeministri maqedonas në arrati, Nikola Gruevski, raportohet të ketë kërkuar ndihmën e ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

Plisse, fundet me pala për këtë pranverë

Nuk ka munguar në garderobën e një femre që prej një kohe ...

Read More »

Magjepsja “pa kufij” e Armanit

“Pa kufij, e pasur, dhe që bazohet në shumë kultura, për të ...

Read More »

roze

Pantone shpall ngjyrën e 2019, “një koral që jeton”

Sipas Institutit të ngjyrave “Pantone”, 2019-ta do të jetë “Një koral që ...

Read More »

Kush është vajza që frymëzoi shumë nga hitet e “The Beatles”

Një nga muzat më me ndikim të muzikës rok ishte Jane Asher, ...

Read More »

Lindën jashtë martese, por lanë gjurmë në histori, nga Leonardo Da Vinçi tek Eva Peron  

Nga Carly Silver Pavarësisht këshillave të klerit ndaj mbretërve dhe përfaqësuesve të ...

Read More »

Rëndohet situata për Ronaldon, tre akuza të reja për përdhunim

Christiano Ronaldon nuk e lënë të qetë. Ditën e djeshme avokati i ...

Read More »