Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Trump dhe Macron thërrasin Vuçiqin në takim për Kosovën

Ata do të takohen më 11 nëntor në Paris me rastin e ...

Read More »

Vuçiç, në Kosovë më 9 shtator: Kufijtë na i kanë përcaktuar fuqitë perëndimore  

Aleksandar Vuçiç konfirmoi vizitën e tij në Kosovë më 9 shtator. “Nëse ...

Read More »

Ish-analisti i CIA’s: Kosova e humb lojën nëse në bisedime pranon më pak se sovranitet të plotë

Ish-analisti i lartë i CIA-s për rajonin dhe Evropën, thotë se patologjia ...

Read More »

Kosnett-Ambasador i ardhshëm amerikan në Kosovë: Qëndrimi amerikan ndaj Kosovës nuk ka ndryshuar

Diplomati veteran Philip Kosnett thotë se qëndrimi amerikan lidhur me zgjidhjen e ...

Read More »

Maqedonia

Dimitrov udhëton në SHBA për takim me Pompeon

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, nga sot deri ...

Read More »

Referendumi për emrin në Maqedoni, problem mbeten listat zgjedhore

Autoritetet në Maqedoni po bëjnë përgatitje për referendumin e 30 shtatorit, që ...

Read More »

17 vite nga Marrëveshja e Ohrit

Sot shënohen 17 vite nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Ohrit, me të ...

Read More »

Maqedoni, qeveri teknike për referendumin, por liderët nuk arrijnë një marrëveshje të plotë

Liderët maqedonas dhe shqiptarë zhvilluan bisedime maratonë në Shkup në lidhje me ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

Plisse, fundet me pala për këtë pranverë

Nuk ka munguar në garderobën e një femre që prej një kohe ...

Read More »

Magjepsja “pa kufij” e Armanit

“Pa kufij, e pasur, dhe që bazohet në shumë kultura, për të ...

Read More »

roze

Gent dhe Xhoi Bejko flasin për jetën e re në Kanada

Për herë të parë që kur u larguan nga Shqipëria drejt Kanadasë ...

Read More »

Kënga fituese e Eurovizionit, plagjiaturë?

Pop-këngëtarja izraelite Netta Barzilai (25) po përballet me akuzat se kënga e ...

Read More »

Rusia 2018: Ligjvënësja i kërkon qytetareve ruse të mos bëjnë seks me të huajte

Kampionati Botëror Rusia 2018, ka vetëm pak orë para se do të ...

Read More »

Ermal Meta: Jam shumë krenar që jam shqiptar!

Fituesi i “Sanremo”-s dhe përfaqësuesi i Italisë në Eurovision, shqiptari Ermal Meta ...

Read More »