Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Kompania që do të faturojë energjinë në veri të Kosovës merr licencën

Elektrosever që u licencua nga ZRRE, është në pronësi të kompanisë energjetike ...

Read More »

Lajçak nesër vjen në Kosovë për një vizitë treditore, Zyra e BE-së zbulon agjendën e emisarit

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera ...

Read More »

Donfried, mesazhe të qarta për dialogun, mbështetje e “paepur” edhe për Shqipërinë!

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried, e ...

Read More »

Maqedonia

Bujar Osmani: Dokumenti i Kuvendit të Bullgarisë do ta bllokojë procesin evropian për një kohë të gjatë

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, tha ...

Read More »

Osmani: Gjuha maqedonase do të jetë një nga 25 gjuhët e BE-së

Sipas propozimit aktual, gjuha maqedonase është një nga 25 gjuhët e BE-së ...

Read More »

Osmani tregon elementin kritik që përmban propozimi francez

Vendosja e protokollit në kornizën e negociatave e bën të papranueshëm propozimin ...

Read More »

Maqedonia e Veriut: MPJ Dënon gjuhën e urrejtjes në Sofje

Një ditë pas parullave kundër Maqedonisë në Kuvendin e Bullgarisë, Ministria e ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Mediat italiane dhe BBC e masakrojnë, Ronela Hajati: Unë e fitova “Eurovision”-in

Ronela Hajati nuk arriti dot të kualifikohet në finalen e madhe të ...

Read More »

“Do të isha e fundit”, reagon Ronela pas skualifikimit nga “Eurovision 2022”

Këngëtarja Ronela Hajati ka reaguar pas vendimit, për të mos kaluar në ...

Read More »

Will Smith kërkon falje për shuplakën që i dha komikut Chris Rock në Oscar

Aktori Will Smith kërkoi falje për goditjen me shuplakë në fytyrë që ...

Read More »