Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Banka Europiane-Grupi Balfin: 25 milion euro në Fabrikën e Ferronikelit në Kosovë

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim dhe Grupi Balfin do të investojnë ...

Read More »

Trump duhet të thërrasë një samit Serbi-Kosovë

Dean B. Pineles   Më 13 gusht, Franca, Gjermania, Italia, Mbretëria e Bashkuar ...

Read More »

Shqetësime në Kosovë: Rusët po fuqizojnë ushtrinë serbe?

Në Kosovë, autoritetet janë të shqetësuara pasi pajisja e Serbisë me armatime ...

Read More »

Ambasadori rus paralajmëron Kosovën: Për ne është pjesë e Serbisë

Njësoj sikurse Serbia, edhe Rusia do të bëjë gjithçka për të parandaluar ...

Read More »

Maqedonia

Qeveria e Maqedonisë do të investojë në centralin bërthamor bullgar

Maqedonia nuk heq dorë nga qëllimi të ketë pjesën e sajë në ...

Read More »

Maqedoni: Fillon kthimi i TVSH-së për qytetarët, projektit qeveritar “TVSH-ja ime”

Qytetarët për herë të parë kanë mundësi të kërkojnë kthim të 15 ...

Read More »

Zaev tërheq propozimin për të qenë ministër i Financave

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka tërhequr propozimin e tij ...

Read More »

BB, 420 milion dollarë për Maqedoninë e Veriut, projekte kapitale dhe mbështetje ekonomisë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka firmosur marrjen e borxhit nga Banka ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

“Shpëton” Kevin Spacey, prokurorët rrëzojnë akuzat për ngacmim seksual

Prokurorët në Masacusets kanë hequr dorë nga akuza në adresë të aktorit ...

Read More »

“Vagina ime, zgjedhja ime”, dalin në shitje bluzat e dizajnuara nga Bebe Rexha

Artistja shqiptare me renome botërore, Bebe Rexha, protestoi fuqishëm javë më parë ...

Read More »

E thotë shkenca!/ Ja pse tradhtojmë!

Marrëdhëniet nuk janë gjithnjë të lehta. Ka gjithmonë një mijë gjëra që ...

Read More »

Altea fiton “The Voice Kids 3”. U shpall zëri më i mirë në finalen e madhe të së premtes

Altea, vajza nga Korca është më e votuara e The Voice Kids ...

Read More »