Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Sipas Haradinajt: Kjo është pjesa që Vuçiq dhe Thaçi planifikojnë t’ia heqin Kosovës

Kryeministri Ramush Haradinaj ka dekonspiruar presidentin Hashim Thaçin për idenë e korrigjimit ...

Read More »

Haradinaj-Thaçit: Të shkarkojmë nëse bën marrëveshje për territor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar presidentin e vendit, Hashim Thaçi, ...

Read More »

Soltes: Nuk duhet lejuar që të ketë aparteid me vizat për Kosovën

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Soltes, ka thënë se “nuk ...

Read More »

Kosova ende shpreson se vizat do të hiqen

Në disa vende të BE-së akoma ka skepticizëm për heqjen e vizave ...

Read More »

Maqedonia

Partia hungareze kishte paralajmëruar para një viti strehimin e Gruevskit në këtë shtet

“Viktor Orban jo vetëm që është kyçur në fushatën e përkrahjes nga ...

Read More »

Zhbogar: Maqedonia ka shënuar progres, dëshirojmë të shohim më shumë reforma në gjyqësi

Marrëveshjet me Greqinë dhe Bullgarinë janë progres i madh, por presim hapa ...

Read More »

Gruevski kërkohet edhe me fletarrest ndërkombëtar, dyshohet se e ka lëshuar shtetin

Pasi gjatë ditës së djeshme u përhapën informacione jozyrtare se ish-kryeministri Nikolla ...

Read More »

Në Shkup mbahet edicioni i shtatë i samitit “Maqedonia 2025”

Aktiviteti ekonomik në Ballkanin Perëndimor është përmirësuar në tre vitet e fundit, ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

Plisse, fundet me pala për këtë pranverë

Nuk ka munguar në garderobën e një femre që prej një kohe ...

Read More »

Magjepsja “pa kufij” e Armanit

“Pa kufij, e pasur, dhe që bazohet në shumë kultura, për të ...

Read More »

roze

Lady Gaga rrëfen për problemet mendore me të cilat u përballë

Këngëtarja Lady Gaga nuk ka hezituar asnjëherë që të tregojë të vërtetën. ...

Read More »

Bluja, ngjyra e ngrohtë e dimrit

Për të patur ende një shije të qiellit të verës, të detit ...

Read More »

Rëndohet situata për Ronaldon, tre akuza të reja për përdhunim

Christiano Ronaldon nuk e lënë të qetë. Ditën e djeshme avokati i ...

Read More »

SOFT NEWS – Për ish-kancelarin Schroeder martesa… vdes e fundit!

Ish-kancelari gjerman Gerhard Schroeder, 74 vjeç, ka festuar martesën e tij të ...

Read More »