Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Gazetari amerikan befasohet nga një kamerier në Prishtinë

Një gazetar i huaj është befasuar në Prishtinë, të dielën, kur ka ...

Read More »

Pompeo uron 11 e pavarësisë së Kosovës

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka uruar Kosovën për 11-vjetorin e ...

Read More »

Ambasadori britanik: Do të vazhdojmë miqësinë me Kosovën edhe për 111 vjet

Përmes një videoje, ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruariri O’Connell ...

Read More »

Thaçi-Vuçiç, “duel” presidentësh në Mynih

“A nuk do të ishte mirë që, sikurse kryeministrat e Maqedonisë Veriore ...

Read More »

Maqedonia

Zoran Zaev për “DW”: Nuk ka ndryshim kufijsh të Maqedonisë së Veriut

Në Konferencën e Sigurisë që zhvillohet në Mynih (15-17.02) merr pjesë edhe ...

Read More »

Maqedonia e Veriut dhe Gjeorgjia vendosën marrëdhënie diplomatike

Republika e Maqedonisë së Veriut dhe Gjeorgjia kanë nënshkruar Protokollin për vendosjen ...

Read More »

Shkon në 13 numri i viktimave në aksidentin tragjik në rrugën Shkup-Tetovë

Numri i viktimave ka arritur në 13, ndërsa rreth 40 persona të ...

Read More »

Maqedoni, mbenda tre ditëve tabelat kufitare do të jenë edhe shqip

Brenda tre ditëve tabelat me mbishkrimin “Mirë se vini në Republikën e ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

Plisse, fundet me pala për këtë pranverë

Nuk ka munguar në garderobën e një femre që prej një kohe ...

Read More »

roze

Rruga e Dua Lipës drejt famës: Nga shtëpia me qira te çmimi “Grammy”

Vetëm një vit më parë jetonte në një banesë modeste me qira, ...

Read More »

Rita Ora me emocion kujton koncertin që mbajti në Kosovë: Mirënjohëse që të quaj shtëpi

Rita Ora ka uruar 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës përmes një ...

Read More »

Dua Lipa fiton dy çmime Grammy

Dua Lipa ka bërë krenarë gjithë shqiptarët, duke fituar dy çmime në ...

Read More »

Dua Lipa bën historinë, fiton “Grammy”-n e dytë në karrierë

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u ...

Read More »