Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Ambasadori i SHBA’së përsëritë: Hiqeni taksen ndaj Serbisë e Bosnjës, Kosova nuk përfiton asgjë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) vazhdojnë të mos e ndërrojnë qëndrimin ...

Read More »

Si funksionon Gjykata Speciale e Kosovës në Hagë?

Java e dytë e janarit 2019 mund të ishte edhe një javë ...

Read More »

Tender 23 milionë euro Serbisë, reagon ashpër Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj paralajmëron masa ndaj zyrtarëve që shpallën tender ...

Read More »

Thaçi kundër taksës për mallrat serbe: Ky veprim nuk i bën krenarë aleatët tanë

Hashim Thaçi e ka kritikuar ashpër qeverinë për faktin që nuk ka ...

Read More »

Maqedonia

Maqedoni/Dimitrov: Marrëveshja e Prespës është shumë e madhe për të dështuar

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, ka deklaruar se ...

Read More »

Çavuşoğlu: Stabiliteti i Maqedonisë i rëndësishëm për tërë Ballkanin

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, tha se stabiliteti i Maqedonisë ...

Read More »

Pas shpëtimit të qeverisë greke, në radhë Marrëveshja e Prespës

Pasi Qeveria “Cipras” morri votëbesimin nga Kuvendi grek, tani është e hapur ...

Read More »

Maqedoni: Çfarë ndryshon me zyrtarizimin e gjuhës shqipe?

Gjuha shqipe në Maqedoni u zyrtarizua, megjithë reagimet e ashpra të presidentit ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

Plisse, fundet me pala për këtë pranverë

Nuk ka munguar në garderobën e një femre që prej një kohe ...

Read More »

roze

Ermal Meta edhe këtë vit në Sanremo

Ermal Meta do të këndojë përsëri këtë vit në Sanremo, festivali më ...

Read More »

Një nudo shqiptare e vitit 1938

Me duart e vendosur në kokë, dhe sytë e përhumbur diku, nudoja ...

Read More »

Dua Lipa publikon datën për lançimin e këngës së re

Dua Lipa ka konfirmuar se më 25 janar 2019 do të publikojë ...

Read More »

Pantone shpall ngjyrën e 2019, “një koral që jeton”

Sipas Institutit të ngjyrave “Pantone”, 2019-ta do të jetë “Një koral që ...

Read More »