Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Ndalohet deputeti Milaim Zeka

Të mërkurën është ndaluar deputeti i parlamentit të Kosovës nga radhët e ...

Read More »

“Mea culpa” e Vuçiçit në mbledhjen e partisë: Kosova, dështimi im!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se politika e ndjekur prej tij ...

Read More »

Presidentja kroate ia kujton Thaçit në New York parimin e mosndryshimit të kufijve

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, ...

Read More »

Drashkoviç: Shumë shpejt shqiptarët do pajtohen me serbët

Shkrimtari dhe politikani serb Vuk Drashkoviç është i bindur se shumë shpejtë ...

Read More »

Maqedonia

Maqedoni: Deputetët evropianë Kukan dhe Fleckenstein, thirrje për dalje në referendum

Deputetët e Parlamentit Evropian, Eduard Kukan dhe Knut Fleckenstein, të cilët qëndruan ...

Read More »

Kryeministri Zoran Zaev mbi takimin me Nënpresidentin Pence

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev, i cili u prit në Shtëpinë e Bardhë ...

Read More »

Von der Leyen në Shkup: Shfrytëzoni rastin e dhënë me referendum

Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Ursula von der Leyen, deklaroi sot në Shkup ...

Read More »

Maqedonia s’ka alternativë tjetër veç anëtarësimit në NATO

Të gjitha vendet anëtare të NATO-s është e vërtetë se nuk dëshirojnë ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

Plisse, fundet me pala për këtë pranverë

Nuk ka munguar në garderobën e një femre që prej një kohe ...

Read More »

Magjepsja “pa kufij” e Armanit

“Pa kufij, e pasur, dhe që bazohet në shumë kultura, për të ...

Read More »

roze

Kush është deputeti i PS-së që shkon në Parlament me zhinxhir zbërthyer

Ai është një nga deputetët e parlamentit shqiptar me stil mjaft të ...

Read More »

Martesa në fshehtësi Eliza Dyshku, aktores me origjinë shqiptare

Aktorja e njohur shqiptare, Eliza Dushku, është martuar një muaj më pare, ...

Read More »

Apeli për bojkot të Eurovizionit në Izrael mbështetet nga 140 artistë

Një grup prej 140 artistësh nga e gjithë bota mbështetën thirrjen për ...

Read More »

Vokalistja e “Cranberries”, Dolores O’Riordan u mbyt si pasojë e intoksikimit

Ylli i grupit “Cranberries”, Dolores O’Riordan, është mbytur në tualetin e saj ...

Read More »