Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Taksa për produktet serbe, reagon edhe Ambasada e SHBA-së në Beograd

​Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Kyle Sccot, ka thënë se taksa e ...

Read More »

Ragime të ashpra pas takimit Thaçi-Putin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do ti njoftojë udhëheqësit e institucioneve të ...

Read More »

Ambasada e SHBA-së: Kosova nuk përfiton nga rritja e taksave për anëtarët e CEFTA-s

   E ngarkuara me punë në ambasadën amerikane në Prishtinë, Colleen Hyland ...

Read More »

Sipas Haradinajt: Kjo është pjesa që Vuçiq dhe Thaçi planifikojnë t’ia heqin Kosovës

Kryeministri Ramush Haradinaj ka dekonspiruar presidentin Hashim Thaçin për idenë e korrigjimit ...

Read More »

Maqedonia

Gruevski kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Ish kryeministri Nikola Gruevski qysh në shtator, kur mbajti një konferencë për ...

Read More »

Mediat malazeze: Nga Mali i Zi në Serbi, Gruevskin kaloi me zv.ambasadorin hungarez

Mediat e Malit të Zi, nëpërmjet burimeve të tyre kanë zbardhur një ...

Read More »

Arratia e Gruevskit, LSDM akuza Mickoskit: Kë takove në Budapest?

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë i ka bërë një thirrje liderit të VMRO-DPMNE, ...

Read More »

Ministria Drejtësisë: Nisin procedurat për ekstradimin e Gruevskit

Ministria e Drejtësisë ka nisur procedurat për kompletimin e dokumentacionit për ekstradimin ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

Plisse, fundet me pala për këtë pranverë

Nuk ka munguar në garderobën e një femre që prej një kohe ...

Read More »

Magjepsja “pa kufij” e Armanit

“Pa kufij, e pasur, dhe që bazohet në shumë kultura, për të ...

Read More »

roze

Lady Gaga rrëfen për problemet mendore me të cilat u përballë

Këngëtarja Lady Gaga nuk ka hezituar asnjëherë që të tregojë të vërtetën. ...

Read More »

Bluja, ngjyra e ngrohtë e dimrit

Për të patur ende një shije të qiellit të verës, të detit ...

Read More »

Rëndohet situata për Ronaldon, tre akuza të reja për përdhunim

Christiano Ronaldon nuk e lënë të qetë. Ditën e djeshme avokati i ...

Read More »

SOFT NEWS – Për ish-kancelarin Schroeder martesa… vdes e fundit!

Ish-kancelari gjerman Gerhard Schroeder, 74 vjeç, ka festuar martesën e tij të ...

Read More »