Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Haradinaj: Prekja e kufijve – kthim në të kaluarën tragjike

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha të hënën korrigjimi i kufijve rrezikon ...

Read More »

Korrigjimi i kufijve, Thaçi shkon në SHBA për t’u takuar me Trumpin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pritet të takohet me presidentin e Shteteve ...

Read More »

“Kufiri”, Thaçi: Nuk duhet të humbim mundësinë për marrëveshje me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Kosova nuk duhet të ...

Read More »

Krasniqi: Që nga komunizmi, askush s’i ka bërë shërbim më të mirë Serbisë sesa Thaçi

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, tani kryetar i Këshillit Kombëtar të Nismës ...

Read More »

Maqedonia

Maqedonia s’ka alternativë tjetër veç anëtarësimit në NATO

Të gjitha vendet anëtare të NATO-s është e vërtetë se nuk dëshirojnë ...

Read More »

Mattis: 30 shtatori, data më e rëndësishme në historinë e Maqedonisë

Sekretari i Mbrojtjes në SHBA, Xhejms Mattis para se të arrijë në ...

Read More »

Shkup, mijra qytetarë në mbështetje të referendumit

Qytetarë të shumtë vërshuan ditën e dielë  në rrugët e Shkupit në ...

Read More »

Sekretari amerikan i Mbrojtjes James Mattis nesër për vizitë në Shkup

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis nesër vjen për vizitë zyrtare në ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

Plisse, fundet me pala për këtë pranverë

Nuk ka munguar në garderobën e një femre që prej një kohe ...

Read More »

Magjepsja “pa kufij” e Armanit

“Pa kufij, e pasur, dhe që bazohet në shumë kultura, për të ...

Read More »

roze

Martesa në fshehtësi Eliza Dyshku, aktores me origjinë shqiptare

Aktorja e njohur shqiptare, Eliza Dushku, është martuar një muaj më pare, ...

Read More »

Apeli për bojkot të Eurovizionit në Izrael mbështetet nga 140 artistë

Një grup prej 140 artistësh nga e gjithë bota mbështetën thirrjen për ...

Read More »

Vokalistja e “Cranberries”, Dolores O’Riordan u mbyt si pasojë e intoksikimit

Ylli i grupit “Cranberries”, Dolores O’Riordan, është mbytur në tualetin e saj ...

Read More »

Ornella Muti, super seksi në moshën 63 vjeçare

Gjashtëdhjetë e tre vjeçe, por duket se koha për Ornella Muti ka ...

Read More »