Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

KMDLNJ: Turqia po ndërhyn në punët e brendshme të Kosovës

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut konsideron se ...

Read More »

Mali i Zi mbështet synimet e Republikës së Kosovës për anëtarsim në BE dhe NATO

Kosova ka siguruar edhe një partnerë të rëndësishëm që rishtazi i është ...

Read More »

Ambasadori i SHBA-së në Serbi, Kyle Scott, ka deklaruar sot se është ...

Read More »

Ushtria dhe INTERPOL-i, dy betejat diplomatike mes Prishtinës e Beogradit

Dy beteja diplomatike dhe politike po zhvillohen aktualisht ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. ...

Read More »

Maqedonia

SHKUP – Palmer: Votimi në favor të Marrëveshjes së Prespës pikë kthese në histori

Zëvendësndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Europën dhe Euroazinë, Matthew Palmer deklaroi pas ...

Read More »

Vazhdon debati për ndryshimet kushtetuese

Vazhdon edhe sot në Kuvend seanca për debatin e propozimit të Qeverisë ...

Read More »

Maqedoni: Ndryshimet kushtetuese kalojnë fazën e parë

Komisioni parlamentar për çështje kushtetuese në Maqedoni i hapi rrugën debatit në ...

Read More »

Maqedoni: Prokuroria e Posaçme heton zyrtarë e ish-zyrtarë të lartë

Në Maqedoni, Prokuroria e Posaçme ka hapur gjashtë raste të reja, në ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

Plisse, fundet me pala për këtë pranverë

Nuk ka munguar në garderobën e një femre që prej një kohe ...

Read More »

Magjepsja “pa kufij” e Armanit

“Pa kufij, e pasur, dhe që bazohet në shumë kultura, për të ...

Read More »

roze

Rëndohet situata për Ronaldon, tre akuza të reja për përdhunim

Christiano Ronaldon nuk e lënë të qetë. Ditën e djeshme avokati i ...

Read More »

SOFT NEWS – Për ish-kancelarin Schroeder martesa… vdes e fundit!

Ish-kancelari gjerman Gerhard Schroeder, 74 vjeç, ka festuar martesën e tij të ...

Read More »

Dua Lipa në listën e emrave më të fuqishëm nga BBC

BBC ka listuar Dua Lipën në mesin e femrave më të suksesshme ...

Read More »

‘Meleku’ i jep fund beqarisë, dalin pamjet e para nga dasma

Të gjithë ata që kanë ndjekur “I infiltruari” e mbajnë mend Melekun, ...

Read More »