Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Vlora Çitaku vazhdon ta mbrojë Kosovën, tash edhe përballë Shqipërisë

Vlora Çitaku i ka dërguar një mesazh të fortë ambasadores shqiptare në ...

Read More »

Lekaj tregon si u rrëmbyen gylenistët, thotë se kompania turke keqpërdori lejen

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, është duke raportuar para Komisioni Hetimor Parlamentar ...

Read More »

Challandes: U thashë lojtarëve të luajnë si gladiatorë

Pas ndeshjes është deklaruar edhe trajneri Bernard Challandes i cili ka thënë ...

Read More »

Kosovë, të lumtë – fitore për histori

Kosova i ka dhënë fund dilemës së fituesit të Grupit 3 të ...

Read More »

Maqedonia

Maqedoni, arrestohet ish-shefi i shërbimit sekret, krahu i djathtë i Gruevskit, Sasho Mijallkov

Dje është arrestuar ish-shefi i shërbimit sekret maqedonas, DSK, i njohur si ...

Read More »

Precedenti Gruesvski: Deskoska sqaron procesin e ekstradimit

“Kjo që po ndodh në Hungari ka qenë e pritur, ne kemi ...

Read More »

Dimitrov: Është e papranueshme që të marrë azil personi i dënuar me aktvendim të plotfuqishëm

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov ka adresuar kritika në adresë ...

Read More »

Gruevski njofton në Fejsbuk se e ka fituar azilin në Hungari

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski përmes profili të tij në Fejsbuk ka ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

Plisse, fundet me pala për këtë pranverë

Nuk ka munguar në garderobën e një femre që prej një kohe ...

Read More »

Magjepsja “pa kufij” e Armanit

“Pa kufij, e pasur, dhe që bazohet në shumë kultura, për të ...

Read More »

roze

Lady Gaga rrëfen për problemet mendore me të cilat u përballë

Këngëtarja Lady Gaga nuk ka hezituar asnjëherë që të tregojë të vërtetën. ...

Read More »

Bluja, ngjyra e ngrohtë e dimrit

Për të patur ende një shije të qiellit të verës, të detit ...

Read More »

Rëndohet situata për Ronaldon, tre akuza të reja për përdhunim

Christiano Ronaldon nuk e lënë të qetë. Ditën e djeshme avokati i ...

Read More »

SOFT NEWS – Për ish-kancelarin Schroeder martesa… vdes e fundit!

Ish-kancelari gjerman Gerhard Schroeder, 74 vjeç, ka festuar martesën e tij të ...

Read More »