Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 2199)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

United zgjidh “problemin” për portier

Portieri i Ajax, Jasper Cillessen, ka qenë synimi i ekipit londinez gjatë kësaj fundjave dhe tani ai ka arritur një marrëveshje. Portieri i Ajax ka thuhet se ka pranuar kushtet për t’iu bashkuar Manchester United, sipas portalit “Metro”, transmeton Koha.net Portieri ...

Read More »

Kina, huadhënësja më e madhe e ShBA-së

Sipas të dhënave të publikuara të enjten nga Departamenti amerikan i Thesarit, pas blerjes në maj të 6.9 miliardë dollarëve amerikanë, Kina tani zotëron mbi 1.27 trilionë dollarë bono thesari amerikane, duke u bërë huadhënësja më e madhe e Uashingtonit. Shifrat ...

Read More »

Paraja në zonën e euros mbetet e lirë

Autoritetet monetare të Evropës vazhdojnë ta mbështesin konjunkturën me para shumë të lira. E hapur mbetet ndërkohë, nëse duhet t’i vënë dispozicion më shumë kredi emergjente bankave greke. Autoritetet monetare të Evropës vazhdojnë ta mbajnë paranë shumë të lirë në Eurozonë. ...

Read More »