Home / Bota (page 20)

Bota

Kanadaja kërkon partnerë të rinj

Varësia e madhe nga fqinji i fuqishëm amerikan nuk u përshtatet më kanadezëve. Me një strategji të re, ata duan të thellojnë marrëdhëniet me më shumë se 40 vende të Paqësorit – dhe gjithashtu të kundërshtojnë Kinën. Rajoni Indo-Paqësor do ...

Read More »

A duhet të negociojë Ukraina me Rusinë?

Zyrtarët ukrainas po kundërshtojnë presionin në rritje për të hyrë në negociata me Moskën, edhe pse sulmet e pamëshirshme ajrore ruse po peshojnë gjithnjë e më shumë në jetën, pasurinë dhe infrastrukturën e Ukrainës. Mykhailo Podolyak, këshilltar i Zyrës së ...

Read More »