Home / Bota (page 3)

Bota

Parashikime pesimiste për ekonominë gjermane

Tradicionalisht, në fund të vitit, IW kryen një anketë midis shoqatave të degëve të ndryshme ekonomike për situatën aktuale të biznesit dhe pritshmëritë për dymbëdhjetë muajt e ardhshëm. Rezulatet janë interesante. Përfaqësuesit e shoqatave industriale janë kryesisht ata që janë ...

Read More »

Moti i acartë në SHBA

59 persona kanë humbur jetën nga stuhia e acartë që vazhdon të godasë SHBA-në dhe Kanadanë. SHBA-ja ka regjistruar 55 viktima, ku katër prej tyre humbën jetën pasi një autobus u përmbys në rrugët e akullta në provincën kanadeze të ...

Read More »