Home / Bota (page 776)

Bota

Proteste e dhunshme ne Shkup ( Video )

Mijëra protestues demonstruan sot në Shkup kundër dënimit me burgim të përjetshëm të gjashtë shqiptarëve, që akuzoheshin për vrasjen para dy vjetëve të pesë maqedonasve. Protesta u shndërrua në dhunë. Pas faljes në xhamitë e kryeqytetit, pjesëmarrësit marshuan drejt Gjykatës ...

Read More »

Stuhia tropikale ”Artur” shndërrohet në uragan

Stuhia tropikale ”Artur”, e para në sezonin e ri tropikal, tashmë është shndërruar në uragan mbi oqeanin Atlantik, në lindje të brigjeve të shtetit federal amerikan të Floridas dhe po shkon drejt brigjeve të Karolinës Jugore dhe Veriore. Meteorologët parashikojnë se uragani mund ...

Read More »

Ofensiva e shumëpritur e Poroshenkos

Poroshenko ishte prej ditësh nën një presion në rritje. BE dhe Putin bënin thirrje për zgjatjen e armëpushimit. qytetarët ishin kundër. Presidenti kishte dy mundësi: të vazhdonte operacionin anti-terror ose të merrte një vendim të keq,” shkroi Dmytro Tymtshuk të martën ...

Read More »