Home / Rajoni / Shpërthim në Stamboll. Autoritetet turke nuk përjashtojnë sulmin terrorist

Shpërthim në Stamboll. Autoritetet turke nuk përjashtojnë sulmin terrorist

Shpërthimi i ndodhur ditën e sotme në rrugën që të çon në sheshin Takasim, dyshohet se mund të jetë sulm kamikaz.

Autoritetet turke nuk përjashtojnë mundësinë e një sulmi terrorist, ndërsa video të shpërndara në rrjetet sociale tregojnë momentin e shpërthimit, dhe atë që duket se është një grua e pajisur me lëndë shpërthyese në trup.

Kujtojmë se kryebashkiaku i Stambollit ka bërë me dije se si shkak i shpërthimit kanë humbur jetën katër persona dhe janë plagosur 38 të tjerë.

One comment

  1. Greket e pabese jane organizatoret e ketyre akteve terrorriste ne Turqi. Nuk I dalin dot perballe dhe bejne keto sulme

Leave a Reply

%d bloggers like this: