Politika

Basha: Mungojnë 134 milionë USD nga doganat. Rama, pakt me kontrabandistët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me gazetarët ditën e mërkurë, deklaroi se shifrat tregojnë se mungojnë 134 milionë dollarë nga doganat dhe tatimet, por kryeministri Edi Rama hesht pasi ka bërë pakt me kontrabandistët.

“Gjendja reale e ekonomisë nuk gënjen. Shifrat nuk e lënë Ramën të ndërtojë kështjella rëre me gënjeshtra. Shifrat tregojnë 134 milionë dollarë deficit në dogana dhe tatime. Të ardhurat që mungojnë vijnë nga kontrabanda e duhanit dhe naftës. Edi Rama hesht për këtë, pasi ka një pakt me kontrabandistët”, theksoi kreu i PD-së.

“Tani, Rama do të godasë sipërmarrësit për të vjelur këto të ardhura dhe nuk do të prekë kontrabandistët”, shtoi Basha.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button